واکنش ژاپن به استقرار پدافند موشکی روسیه در کوریل به «شیوه مناسب»


وزیر خارجه ژاپن در واکنش به استقرار سامانه پدافند موشکی روسیه در جزایر مورد مناقشه کوریل اعلام کرد: به «شیوه مناسبی» به آن پاسخ خواهیم داد.

به گزارش عرصه به نقل از اسپوتنیک، وزیر خارجه ژاپن امروز در اظهاراتی از تمهیدات مناسب این کشور در برابر استقرار سامانه پدافند موشکی روسیه در جزایر مورد مناقشه کوریل خبر داد.

«فومیو کیشیدا» وزیر خارجه ژاپن امروز در این خصوص اعلام کرد: ما این رویداد را مهم تلقی می کنیم و پس از تبیین موضوع، به شیوه مناسبی به آن واکنش نشان خواهیم داد.

لازم به ذکر است، روسیه در منطقه اقیانوس آرام، سامانه پدافند موشکی ساحلی «باستیون» و «بال» را در جزیره «ایتوروپ باستیون» و سامانه «کوناشیر» را در جزایر کوریل مستقر کرده است.

از این سامانه برای حفظ امنیت سواحل استفاده می شود. بُرد موشک سیستم باستیون که اغلب برای مواضع دریایی مورد استفاده قرار می گیرد، ۶۰۰ کیلومتر و سیستم بال نیز از قابلیت پرتاب دو نوع موشک با بردهای ۱۲۰ و ۱۶۰ کیلومتر برخوردار است.

روسیه در سال ۱۹۴۹ حاکمیتش در جزایر کوریل را اعلام کرد و از آن زمان بین ژاپن و این کشور برسر مالکیت این جزایر اختلافاتی وجود دارد.دیدگاهها بسته شده است.