وزیرصنعت هرچه سریعتر به تخلفات شرکت ملی مس رسیدگی کند

به گزارش عرصه، محمدرضا پورابراهیمی در نطق میان دستور در صحن علنی امروز (چهارشنبه) مجلس با تسلیت ایام رحلت پیامبر (ص)  و شهادت امام حسن (ع) و امام رضا(ع) و تبریک هفته بسیج به موضوع لزوم فعال شدن معادن در استان کرمان اشاره و اظهار کرد: در حال حاضر در طرح های سرمایه گذاری همچون فولاد و پتروشیمی میلیاردها تومان منابع سرمایه گذاری شده تا برای جوانان شغل ایجاد شود. اما متاسفانه این رویه در مورد معادن وجود ندارد.

وی ادامه داد: امروز در صندوق بازنشستگی فولاد در وزارت رفاه مجموعه ای به نام شرکت زغال سنگ دارد این در حالی است که دهها مجموعه معادن زغال سنگ در کشور تعطیل است و گزارش وزارت صنعت و معدن نیز نشان می دهد سال گذشته ۲٫۲ میلیارد تومان واردات کوک به کشور داشته و از ظرفیت زغال کشور استفاده نکردیم که این خیانت به کشور و مردم مظلوم در استان کرمان است.

نماینده کرمان با بیان اینکه بی کفایتی و عدم توان مدیریتی در صندوق بازنشستگی فولاد و مجموع شرکت زغال سنگ کرمان باعث شده که چند مجموعه معدنی که می توانند با کمترین منابع حداقل ۱۵۰۰ شغل در کشور ایجاد کنند، بلاتکلیف و رها شوند گفت: ما می خواهیم وزیر رفاه هر چه سریعتر برای شرکت زغال سنگ تعیین تکلیف کند، درخواست ما رسیدگی سریع به وضعیت معادن غیر فعال در شهرستان راور است، چون این وضعیت اسفبار قابل تحمل نیست.

پورابراهیمی با اشاره به وضعیت شرکت بیمه گفت: در دولت قبل مدیر عاملی بدون تخصص و صلاحیت عمومی سر کار آمد که همه دیدند چه بر سر شرکت ملی مس آورده اند. متاسفانه با تغییر دولت و انتصاب مدیر عامل جدید وضعیت بدتر از گذشته شده است. گزارش هایی درباره تخلفات مکرر شرکت ملی مس به وزیر صنعت نیز ارائه شده است. در همین راستا یک سال و نیم قبل برای تهیه گزارش جامع تری حسابرسی با حکم وزیر برای بررسی تعیین شد و گزارش ارائه شده مشتمل بر ۱۵۰ صفحه از تخلفات مدیریتی شرکت ملی مس است که چهار ماه گذشته به وزیر ارائه شده است.

وی ادامه داد: این گزارش حسابرس است که براساس حکم وزیر صنعت این کار را انجام داده، لذا اگر هر چه سریعتر به تخلفات شرکت ملی مس رسیدگی نشود بنده چاره ای ندارم جز آنکه گزارش تخلفات را در صحن علنی قرائت کرده و کل گزارش را به وزارت اطلاعات و دستگاه های امنیتی خواهم داد.

پورابراهیمی با تاکید بر لزوم بررسی هر چه سریعتر پرونده تخلفات شرکت ملی مس و برخورد با خاطیان گفت: این شرایط در حالی است که در بعد کلی رکود وضعیت اقتصاد را با مشکل مواجه کرده است. اگر این وضعیت استمرار پیدا کند بنگاه های اقتصادی با شرایط ناگواری مواجه خواهند شد و فعالیت آنها دیگر امکان پذیر نیست. مجلس تمامی تلاشش را برای کمک به دولت کرده است و اکنون نوبت دولت است.دیدگاهها بسته شده است.