پیام تسلیت حزب مردم‌سالاری در پی رحلت آیت‌الله «موسوی‌اردبیلی»

به گزارش عرصه، متن پیام تسلیت حزب مردم‌سالاری بدین شرح است:

«إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْ ءٌ

آیت الله سید عبدالکریم موسوی اردبیلی از یاوران دیرین انقلاب و حضرت امام خمینی (ره) و از همراهان همیشگی رهبری بودند که در پیروزی انقلاب اسلامی نقش برجسته ای ایفا کرده اند. ایشان پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز به عنوان دادستان کل و رئیس قوه قضاییه کشور منشاء خدمات زیادی در دستگاه قضایی بودند. آن مرجع عالیقدر به موازات فعالیت های انقلابی و همچنین مسئولیت های قضایی، در حوزه اندیشه اقتصاد اسلامی و در موقعیت اجتهاد و مرجعیت دینی در شهر مقدس قم و تاسیس دانشگاه مفید بسیار تاثیرگذار بودند.

آیت الله موسوی اردبیلی را می توان یکی از مهمترین حامیان تفکر حزبی در نظام جمهوری اسلامی ارزیابی کرد که در کنار شهید بهشتی از بنیانگذاران حزب جمهوری اسلامی بودند. ایشان در دیدار دبیر کل و اعضای حزب مردم سالاری در سال ۱۳۸۷ ، با ا شاره به نظر مثبت امام خمینی (ره) نسبت به تحزب گفته بودند: « امام (ره) در اول انقلاب می خواستند که احزاب شکل بگیرند، علی رغم آنکه عده ای در آن زمان با احزاب مخالفت می کردند و حزب را مربوط به کشورهای کمونیستی می دانستند.» آیت الله موسوی اردبیلی اعتقاد راسخ داشتند نظام باید به دخالت احزاب اداره شود و مردم هم با حضور در احزاب می‌توانند حلاجی صحیحی از مسایل سیاسی داشته باشند زیرا امروزه جهان بر روی تخریب می چرخد.

حزب مردم سالاری، درگذشت این مرجع عالیقدر را به بیت معظم و فرزندان و شاگردان و مقلدان ایشان و حوزه های علمیه و مراجع تقلید به ویژه مقام معظم رهبری تسلیت عرض نموده و برای بازماندگان ایشان، صبر عظیم و اجر جزیل مسئلت دارد.»دیدگاهها بسته شده است.