کشف ۲میلیون حلقه سی دی غیر مجاز/ انهدام ۳۶باند تکثیر و توزیع


فرمانده انتظامی تهران بزرگ از کشف ۲ میلیون حلقه انواع لوح فشرده غیرمجاز و دستگیری یک هزار و ۴۹۶ توزیع کننده و عرضه کننده محصولات ضد فرهنگی و مخرب از ابتدای سالجاری تاکنون خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر سردار حسین ساجدی نیا با اشاره به اجرای مستمر طرح نظارت بر چگونگی عرضه محصولات فرهنگی و  جمع آوری اقلام فرهنگی غیر مجاز در پایتخت گفت: با برنامه ریزی های کارشناسایی شده طرح جمع آوری محصولات ضد فرهنگی و برخورد با عرضه کنندگان و فروشندگان اینگونه محصولات در دستور کار پلیس های تخصصی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه پلیس پایتخت با اقدام اظلاعاتی و رصد اقدامات مجرمانه افراد سودجو و فرصت طلب که با اعمال خلافکارانه خود به اشاعه و ترویج فساد و فرهنگ بی بندباری در جامعه و همچنین سست کردن بنیان خانواده دامن می زنند؛ برخورد با فعالیت مجرمانه اینگونه افراد را به صورت ویژه آغاز کرده افزود: با تلاش ماموران طی این مدت یک هزار و ۴۹۶ نفر که اقدام به فعالیت گسترده در این زمینه می کردند شناسایی و در عملیات های پلیسی پی در پی بازداشت شدند.

رییس پلیس پایتخت ادامه داد: طرح سرکشی و بازدید نوبه ای از واحدهای صنفی خدمات رایانه ای، گیم نت ها، مراکز عمده عرضه و فروش فیلم و بازی های رایانه ای و شرکت های توزیع و پخش سی دی و دی وی دی کماکان ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: در ۸ ماه نخست سالجاری ضمن انهدام ۳۶ باند تکثیر و توزیع انواع لوح فشرده غیرمجاز ماموران پلیس پایتخت موفق به کشف ۲میلیون و ۵۹ هزار عدد لوح فشرده که تعداد کثیری از آن متضمن موضوعات غیراخلاقی بود، شدند.

ساجدی نیا بیان داشت: کشف حجم انبوهی از انواع لوح های فشرده غیرمجاز حاصل تلاش مشترک همه ماموران در پلیس های تخصصی است به طوری که ماموران پلیس راهور با سی دی فروشان در چهارراه ها و یا افرادی که اقدام به فروش سی دی های غیرمجاز می کنند برخورد و ماموران پلیس پیشگیری نیز در طرح امنیت محله محور سی دی های غیرمجاز را به صورت خرد جمع آوری می کنند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: در تحقیقات و بازجوئی های صورت گرفته از سرشاخه های اصلی پرونده؛ ماموران دریافتند متهمان سی دی و دی وی دی های غیرمجاز را به صورت غیرقانونی رایت و سپس آنها را به سطح بازار روانه می کردند و در برخی از فروشگاه های عرضه محصولات فرهنگی به فروش می رساندند.

وی افزود: در بین متهمان دستگیر شده افرادی که اقدام به تکثیر فیلم های ایرانی، فیلم های مستهجن و موزیک و ارسال این سی دی ها به سراسر کشور می کردند نیز شناسایی  شده اند که پس از اتمام تحقیقات مقدماتی همگی آنان به مقام قضایی معرفی شدند.

 سردار ساجدی نیا با بیان اینکه از ابتدای سالجاری تاکنون بیش از ۲میلیون لوح فشرده در پایتخت کشف و جمع آوری شد از کاهش تکثیر سی دی های غیرمجاز سال جاری خبر داد و افزود: خوشبختانه امسال شاهد کاهش تکثیر سی دی های غیرمجاز هستیم. همچنین پلیس تیم های ویژه ای را به منظور برخورد مستمر با تکثیرکنندگان غیرمجاز تشکیل داده است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پایان خاطرنشان کرد: اولویت اصلی پلیس برخورد قاطع با متخلفان و هنجارشکنان بوده و با همکاری مردم و ارائه برنامه ریزی شاهد کاهش ناهنجاری ها و همچنین افزایش امنیت مطلوب در جامعه هستیم.دیدگاهها بسته شده است.