کشف ۹۵۰ میلیون ریال کالای قاچاق در آذربایجان شرقی

تبریز – ماموران نیروی انتظامی آذربایجان شرقی موفق به کشف و ضبط کالاهای قاچاق به ارزش ۹۵۰ میلیون ریال در چند شهرستان استان شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، در عملیات های جداگانه ای که ماموران نیروی انتظامی در شهرستان های عجب شیر، بستان آباد، ملکان و مراغه انجام دادند، محوله های قاچاقی به ارزش ۹۵۰ میلیون ریال کشف و ضبط و شش نفر نیز در ارتباط با این پرونده ها دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

توقیف محموله ۱۸۰ میلیون ریالی پوشاک قاچاق در عجب شیر

فرمانده انتظامی شهرستان عجب شیر ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به کشف انواع البسه قاچاق به ارزش ۱۸۰ میلیون ریال و توقیف یک دستگاه خودرو گفت: در راستای اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و کنترل خودروهای عبوری ماموران یگان امداد شهرستان عجب شیر به یک دستگاه خودروی پژو  ۴۰۵ مشکوک وآنرا متوقف کردند.

سرهنگ «رحمان عبدی» ادامه داد: ماموران در بازرسی از خودروی توقیفی، ۴۸۰ ثوب انواع البسه قاچاق به ارزش تقریبی ۱۸۰ میلیون ریال را که در خودرو جاسازی شده بود کشف و راننده رادستگیر و خودرو را توقیف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان عجب‌شیر با اشاره به اینکه یکی از اولویت‌های این فرماندهی، مبارزه با قاچاقچیان کالا است گفت: پلیس با شماره تلفن ۱۱۰ آماده دریافت اخبار و اطلاعات مردمی و همکاری مردم در زمینه برخورد قاطع با بر هم زنند گان امنیت جامعه است.

کشف محموله ۱۲۰ میلیون ریالی پوشاک قاچاق در بستان آباد            

فرمانده انتظامی شهرستان بستان آباد نیز از کشف یک هزار و ۴۵۲ ثوب انواع البسه قاچاق خبر داد و افزود: در راستای اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و کنترل خودروهای عبوری و تشدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز ماموران یگان امداد به یک دستگاه اتوبوس مسافربری مشکوک و آن را متوقف کردند.

سرهنگ «سیاوش علیفام» در تشریح این خبر اظهار داشت: ماموران در بازرسی از اتوبوس توقیفی تعداد یک هزار و ۴۵۲ ثوب انواع البسه و کفش قاچاق به ارزش تقریبی ۱۲۰ میلیون ریال که در این اتوبوس جاسازی شده بود را کشف و راننده را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان بستان آباد باتاکید بر برخورد قاطع پلیس با مجرمان و مخلان اقتصای، ازشهروندان خواست تاباارائه گزارش ها و اطلاعات خود از طریق تلفن ۱۱۰، پلیس را درافزایش امنیت اقتصادی و اجتماعی جامعه یاری کنند.

کشف داروی غیر مجاز به ارزش ۵۰۰ میلیون ریال در ملکان          

کشف کالای قاچاق و داروی غیرمجاز به ارزش تقریبی ۵۰۰ میلیون ریال نیز خبری بود که فرمانده انتظامی شهرستان ملکان در تشریح آن گفت: ماموران یگان امداد در حین گشت زنی به یک دستگاه خودروی عبوری مشکوک و آن را توقیف و در بازرسی از آن، مقادیری کالای قاچاق کشف کردند.

سرهنگ «سهراب شفقی» در ادامه تصریح کرد: ماموران پلیس امنیت عمومی شهرستان نیز با بازرسی از یک واحد صنفی تجهیزات پزشکی تعداد ۴۲۶ قلم انواع قرص غیر مجاز را کشف کردند که ارزش کالاهای کشف شده ۵۰۰ میلیون ریال بوده و در این خصوص دو نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به مقامات قضایی معرفی شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان ملکان در پایان تاکید کرد: نیروی انتظامی در راستای انجام وظایف سازمانی و حمایت از اقتصاد داخلی با تمام توان خود آماده مقابله با هر نوع قاچاق کالا بوده و بصورت شبانه روزی آماده دریافت هرگونه خبر در این زمینه از طریق تلفن ۱۱۰ است.

کشف و ضبط البسه قاچاق ۱۵۰ میلیونی در مراغه             

فرمانده انتظامی شهرستان مراغه نیز از توقیف خودروی حامل البسه قاچاق به ارزش ۱۵۰ میلیون ریال در این شهرستان خبر داد و افزود: در راستای مبارزه با قاچاق کالای خارجی، ماموران پلیس آگاهی و یگان امداد شهرستان،  حین گشت زنی و کنترل خودروهای عبوری  به یک دستگاه خودرو سمند مشکوک شده و آن را توقیف کردند.

سرهنگ پاسدار «رضا اصلانی فر» ادامه داد: در بازرسی از این خودرو مقدار یک هزار و ۳۹۲ ثوب انواع لباس زنانه و مردانه قاچاق با مارک های خارجی و فاقد مدارک قانونی کشف شد که ارزش کالای قاچاق کشف شده حدود ۱۵۰ میلیون ریال برآورد شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان مراغه در پایان ضمن اشاره به دستگیری دو نفر متهم در این رابطه و معرفی آنان به مراجع قضائی پس از تشکیل پرونده مقدماتی تاکید کرد : برخورد با قاچاقچیان کالا در اولویت کاری نیروی انتظامی است و پلیس از مردم تقاضا می کند هر گونه اخبار در این خصوص را در اسرع وقت از طریق شماره تلفن ۱۱۰ اطلاع دهند.دیدگاهها بسته شده است.