۳ فوتی و ۷ مصدوم در تصادفات جاده ای آذربایجان شرقی


تبریز – در اثر تصادفات جاده ای رخ داده در شهرستان های آذربایجان شرقی سه نفر جان خود را ازدست داده و هفت نفر نیز مصدوم شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، آذربایجان شرقی از استان هایی است که به دلیل عوامل مختلف همچون جاده های پرخطر، تردد بالا در مسیرهای بین جاده ای و نیز عوامل انسانی همواره اخبار و گزارشات متعددی از تصادفات جاده ای در جاده های آ گزارش می شود به طوری که در چند روز گذشته سه نفر از هموطنان در نتیجه همین سوانح جان خود را در شهرستان های استان از دست داده و هفت نفر نیز مصدوم و مجروح شده اند.

تجاوز به چپ پراید در محور سراب – اردبیل ۲ کشته و یک مجروح نتیجه بر جای گذاشت

در همین راستا فرمانده انتظامی شهرستان سراب چهارشنبه با اشاره به برخورد سواری پراید با خودرو نیسان در محور سراب- اردبیل گفت: این سانحه دو کشته و یک مجروح برجای گذاشت.

سرهنگ «توحید فارسی» در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر یک مورد تصادف در محور “سراب ـ اردبیل”، بلافاصله ماموران انتظامی و امدادی به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: پس از حضور ماموران در محل حادثه مشخص شد بر اثر برخورد یک دستگاه خودروی پراید با یک دستگاه نیسان سایپا، راننده پراید به همراه یک سرنشین آن به دلیل شدت جراحات وارده در دم جان باختند و سرنشین خودرو نیسان نیز مجروح و توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شده اند.

فرمانده انتظامی شهرستان سراب ادامه داد: کارشناس پلیس راه، علت این حادثه را تجاوز به چپ از سوی راننده پراید اعلام کرده است.

فارسی در پایان به شهروندان توصیه کرد:هنگام رانندگی با رعایت سرعت مطمئنه از هرگونه سرعت و سبقت غیرمجاز، تجاوز و انحراف به چپ، استفاده از تلفن همراه و رانندگی درحالت خستگی و خواب آلودگی خودداری کنند تا شاهد چنین حوادث ناگواری نباشیم.

یک کشته و ۲ مصدوم نتیجه برخورد دو دستگاه موتورسیکلت در کلیبر        

فرمانده انتظامی شهرستان کلیبر نیز در جمع خبرنگاران از برخورد دو دستگاه موتورسیکلت و فوت یک تن و مصدومیت دو نفر در این تصادف خبر داد و افزود: دو دستگاه موتورسیکلت در داخل شهر آبش احمد از توابع شهرستان کلیبر با یکدیگر برخورد کردند.

سرگرد ناصر جامی در تشریح این خبر نیز اظهار داشت: علت سانحه که در آن متاسفانه یک تن فوت و دو نفر نیز مجروح شده و به بیمارستان منتقل شده اند، در دست بررسی است.

حادثه رانندگی در ورزقان با ۴ مصدوم

فرمانده انتظامی شهرستان ورزقان نیز با اشاره به واژگونی خودرو سمند درمحور فرعی روستای علویق شهرستان خاطر نشان کرد: این سانحه رانندگی مصدومیت چهار نفر از شهروندان را به دنبال داشته است.

سرهنگ قاسم نظری در گفت و گو با خبرنگاران و در تشریح جزئیات این حادثه رانندگی اظهار داشت: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی مبنی بر واژگونی یک دستگاه خودرو سمند در محور فرعی ورزقان به روستای علویق بلافاصله کارشناس پلیس راه به محل حادثه اعزام شد.

وی در ادامه افزود: با حضور ماموران در محل حادثه مشخص شد یک دستگاه خودرو سمند با ۴ سرنشین واژگون شده که متاسفانه در این حادثه هر چهار نفرسرنشین مصدوم و توسط اورژانس به بیمارستان اعزام شدند.

این مقام انتظامی عنوان داشت: در بررسی صحنه حادثه توسط کارشناس پلیس راه، علت این حادثه سرعت غیر مجاز راننده و عدم توانایی در کنترل خودرو اعلام شد.

فرمانده انتظامی ورزقان در پایان از رانندگان خواست در هنگام رانندگی از اقداماتی نظیر صحبت کردن با تلفن همراه، خوردن و آشامیدن، تجاوز از سرعت مطمئنه و دیگر اقداماتی که باعث حواس پرتی و عدم توجه آنها به جلو می شود پرهیز کنند و با رعایت مقررات رانندگی از حوادث دلخراش رانندگی جلوگیری کنند.دیدگاهها بسته شده است.