اجلاسیه ملی شهدای کارگری برگزار می‌شود

‌به گزارش عرصه منطقه فارس،سرهنگ محمدابراهیم کریمی شامگاه چهارشنبه در نخستین شب شعر و خاطره ۱۵۰۰ شهید کارگری استان فارس در شیراز افزود: برگزاری کنگره‌ها در بسیج یک فرآیند ۱۰ ساله است باید از این فرصت‌ها استفاده کنیم و سیره و اخلاق شهدا را به جامعه بویژه نسل جوان معرفی کنیم.

وی با بیان اینکه هدف از برگزاری این مراسم ایجاد برانگیختگی در سطح جامعه کارگری و تولید محتواست، گفت: ایجاد برانگیختگی به خودیِ خود رخ نمی دهد، ۱۲ یادواره ملی بصورت متوالی در ۱۲ استان کشور تدارک دیده ایم که بخشی برگزار شده  و بخشی هم تا زمانی که به اجلاسیه نهایی برسیم برگزار می شوند.

مسئول سازمان بسیج کارگری کشور افزود: برای برگزاری پنج جشنواره و شب شعر  در استان ها پیش بینی کرده ایم که در فارس، قم و اردبیل برگزار شده اند، ۸۰۰ دقیقه فیلم مستند  تهیه شده و همچنین ۴۰ عنوان کتاب با موضوع شهدای کارگری و تبیین نقش چهره های درخشان کارگری در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تالیف شده و در فاصله ده سالۀ بین دو کنگره منتشر خواهند شد.

وی با بیان اینکه اجلاسیه ملی شهدای کارگری در نیمه اول سال ۱۳۹۶ برگزار می شود، گفت: اعضای ستاد برگزاری این اجلاسیه با رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) دیدار خواهند داشت و بانک نرم افزاری شهدای کارگر برای ثبت مشخصات ایشان نیز در سطح ملی طراحی و پیاده سازی شده است.

کریمی با بیان اینکه مصداق بارز استکبار در شرایط کنونی حقیقتا  آمریکاست، گفت: وقتی که واژه استبکار به زبان جاری می شود استکبارستیزی هم شکل می گیرد، انسان های آزاده علاقمند هستند که بگویند مرگ بر استکبار، آمریکا مصداق واقعی استکبار است در هر گوشه ای از عالم خون بی گناهی ریخته می شود دست های پنهان آمریکا را می بینیم.

مسئول سازمان بسیج کارگری کشور با بیان اینکه زبان شعر زبان بُرنده و جذابی است که به معانی عمق می بخشد، گفت: شعرای ما به این عرصه پا بگذارند، استکبار می خواهد با سکوت از کنار حرکت عظیم بین المللی نظیر اربعین بگذرد اما شاعران ما با شعرهای خود این حرکت را ماندگار کنند.دیدگاهها بسته شده است.