انتشار سخنرانی‌های عاشورایی در «توشۀ اربعین»

به گزارش عرصه، ناشر در معرفی این کتاب نوشته است: «توشۀ اربعین» حاصل بیش از ۱۰ سال سخنرانی‌های استاد سیدمجتبی حسینی منتشر شده تا گوشه‌ای از آثار معنوی زیارت پرفضیلت اربعین بر زائران حضرت سیدالشهدا(ع) آشکار شود. این اثر تنها به شرح و تفسیر زیارت اربعین نمی‌پردازد بلکه با نگاهی نو و محققانه تلاش می‌کند مفاهیم امام‌شناسی و حسین‌شناسی را برای مخاطبانش بازگو کند.

حسینی در این سخنرانی‌ها وقتی آثار زیارت اباعبدالله(ع) را تشریح می‌کند بر این نکته تاکید دارد که این زیارت علاوه بر تثبیت و تقویت دین و مذهب، آثار عظیمی بر جای می‌گذارد که مهم‌ترینش پاک کردن دل‌های ما از گناهان است.

این نویسنده و پژوهشگر علوم دینی در این کتاب جدید خود می‌آورد: زیارت اربعین، شامل مبانی معرفتی از قضیه عاشورا و بازسازی اعتقادی و انتشار معرفت آن واقعه عظیم است.

او بر این اعتقاد است که فضای زیارت اربعین افقی از روشنگری به زائر می‌بخشد و او را به مقامی می‌رساند که هم‌ردیف خداوند، انبیاء و ملائکه شهادت بدهد.

سیدمجتبی حسینی، متولد سال ۱۳۳۸، تحصیلات حوزوی خود را از سال دوم راهنمایی آغاز کرد و در سن سی‌سالگی به درجه اجتهاد رسید. وی همچنین به‌طور هم‌زمان مدرک کارشناسی مهندسی راه و ساختمان از دانشگاه تهران و پس از آن کارشناسی ‌ارشد معماری و کارشناسی ‌ارشد فلسفه علم را نیز به پرونده علمی خود افزود. از این مهندس اسلام‌شناس تاکنون بیش از ۲۰ تألیف در حوزه دین‌پژوهی و بیش از هزار ساعت سخنرانی منتشر شده است.

«بازگشت» (نگاهی به مبحث رجعت)،  «با حسین تا مهدی(ع)»، «مقامات اولیاء جلد ۱و۲»، «مرگ»، «نگاه به زن»، «در ولایت مهدی(عج)» و «شکوفایی شخصیت و روش‌های آن» از جمله آثار منتشرشده سیدمجتبی حسینی است.

 کتاب «توشۀ اربعین» در ۲۳۰ صفحه با قطع رقعی و قیمت ۱۰هزار تومان از سوی دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر شده است.

در صورت خرید اینترنتی از سایت www.Farhangeeslamimag.com  این اثر بدون دریافت هزینه ارسال به نشانی خریداران ارسال می‌شود.  

 دیدگاهها بسته شده است.