انتشار فراخوان یک سمینار تئاتری

به گزارش عرصه به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، حضورِ بخشِ غیر دولتی در تئاتر ایران، جریانی نوپا و در حال تبیین است و برای رشد و ارتقا نیازمندِ به روز شدن و نیز یافتنِ مرزهای مرتبطِ مشخص و نامشخص، آشنا و ناآشناست. بی‌تردید این حضور برای پیشرفت، نیازمندِ هم‌گرایی دولت و فعالانِ حوزه‌ی هنرهای نمایشی در ترسیمِ نقشه‌ی راه است.

اداره‌ کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، خود را درباره‌ی این هم‌گرایی متعهد می‌داند و نیز به دنبالِ یافتنِ مسیری شفاف و مثمرثمر برای رشد و گسترشِ تئاتر کشور.

برگزاری سمینار بین‌المللی “تئاتر و ظرفیت‌های بخش غیر دولتی”یکی از راه‌هایی است که می‌تواند بن‌مایه‌های فکری این حرکت را سامان بخشد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای حضور در این سمینار، براساسِ محورهای ضرورت‌ها، قوانین، فرصت‌ها و موانع در بخشِ غیر دولتی تئاتر؛ نمونه‌ها و الگوهای موفق در بخشِ غیر دولتی تئاتر؛ شناختِ ظرفیت‌های بخشِ غیر دولتی تئاتر (بازاریابی، توسعه‌ی مکان‌های اجرا، تبلیغات، اطلاع‌رسانی و…)؛ رابطه‎‌ی تئاتر خصوصی و بخشِ دولتی [اقتصاد، قوانین و مقررات، نظارت، هدایت و…]؛ ضرورت و نقشِ صنوف در حمایت و ارتقای بخشِ غیر دولتی تئاتر (موسساتِ تخصصی تئاتر)؛ نقشِ دانشگاه در تقویتِ فعالیت‌های بخشِ غیر دولتی تئاتر به زبان انگلیسی یا فارسی علاقه‌مندی خود را تا یکم دی ماه ۱۳۹۵ با ارایه‌ی چکیده مقاله، فایلِ بیوگرافی پژوهشگر ، فایلِ یک قطعه عکس از چهره‌ی پژوهشگر به دبیرخانه دائمی جشنواره‌ها اعلام کنند.

مهلت دریافتِ چکیده‌ها و بیوگرافی پژوهشگر ۱ دی ماه ۱۳۹۵ اعلام شده و زمان اعلامِ نتایج و چکیده‌های منتخب۱۰دی ماه ۱۳۹۵ خواهد بود. پژوهشگران باید اصل مقالات را تا  16 بهمن ماه ۱۳۹۵ به دبیرخانه ارسال کنند.

– دیدگاهها بسته شده است.