برنامه گالری‌ها در روزهای سرد تهران

به گزارش عرصه، آتلیه هنری «چارچوب» اولین نمایشگاه گروهی از هنرمندان خود را در معرض نمایش می‌گذارد. این نمایشگاه شامل آثار هنرمندان جوانی است که در آتلیه هنری «چارچوب» مشغول تدریس یا آموزش هنر هستند. این مجموعه به انتخاب امیر یگانه جمع‌آوری شده است.

در این نمایشگاه، آثار ابوحمید اسدی، ابوسعید اسدی، اوژن شیراوژن، حسین خوش‌رفتار، مرتضی قنبری، احمد مرادی، عباس جنجر، علی کریمان، نوید ادیب، مهرناز سلیمی، ستاره حیدرزاده، سعیده میرشکار، نسرین فیروزروستا، مجتبی خسروی، آذر خلیلیان، الهام مقتدایی، البرز توکلی، زهرا خستو، زهرا مومنی، آزاده گرگانی، رویا شهپر، سارا علیمردانی، مهدی رفیعی و امیر یگانه به‌نمایش درخواهد آمد.

این نمایشگاه از پنجم تا هفتم آذرماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری «فردا» به نشانی خیابان کریمخان زند، زیر پل کریمخان، خیابان حسینی، کوچه اعرابی ۶، شماره ۲، واحد ۲ برپا خواهد بود.

گالری شهریور

آثار «ژازه تباتبایی» مجسمه‌ساز و نقاش پیش‌روی ایرانی از پنجم آذرماه تا سوم دی‌ماه در گالری «شهریور» ارائه می‌شود. نمایشگاه یادشده به همت مجموعه‌داران و دوستان نزدیک ژازه تشکیل شده است.

برگزاری نشستی با هدف تحلیل آثار هنری «ژازه» با حضور جواد مجابی، محمدحسن حامدی و بهروز دارش از دیگر برنامه‌ها برای این رویداد هنری است که به فهم بیشتر ابعاد مختلف زندگی حرفه‌ای تباتبایی کمک خواهد کرد.

علاقه‌مندان برای دیدن نمایشگاه آثار «ژازه تباتبایی» می‌توانند از پنجم آذر تا سوم دی به گالری «شهریور» به نشانی تهران، الهیه، خیابان خزر شمالی، بن بست هرمز، پلاک ۹ مراجعه کنند.

برج میلاد

نمایشگاه آثار منتخب بخش تجسمی و عکس چهارمین جایزه «هنر و ادبیات محتشم» دوم آذرماه گشایش یافت. ۱۰۰ اثر در بخش‌های مختلف تجسمی و عکس در گالری رواق هنری برج میلاد برای علاقه‌مندان به‌نمایش گذاشته شده‌اند.

نمایشگاه چهارمین جایزه «هنر و ادبیات محتشم» به همت اداره کل ارشاد و فرهنگ اسلامی برگزار شده و از دوم تا هفتم آذرماه در برج میلاد تهران از ساعت ۱۰ تا ۱۹ آماده بازدید عموم است.

گالری آس

نمایشگاه نقاشی‌های داوود قنبری‌ با بهره‌گیری از فرهنگ و هنر ایرانی افتتاح شد. نمایشگاه «رویای گوندولا» ۳۲ اثر را شامل می‌شود که داوود قنبری آن‌ها را با بهره‌گیری از نمادها و فرهنگ و هنر ایرانی در کشورهای ایران و فرانسه با تکنیک آکریلیک یا میکس، روی کاغذ، فلز و بوم خلق کرده است.

علاقه‌مندان می‌توانند هر روز و به‌صورت رایگان از ساعت ۱۰ تا ۲۳ از نمایشگاه عکس «رویای گوندولا» در گالری «آس» تهران واقع در خیابان شریعتی، بالاتر از قیطریه، جنب بانک پارسیان، پلاک ۱۸۳۱ دیدن کنند. این نمایشگاه به‌مدت سه هفته برپا خواهد بود.

گالری ایوان

مجموعه‌ای از نقاشی‌های وجید امینی با عنوان «جای دیگر» به‌نمایش گذاشته می‌شود. این نقاشی‌ها با تأمل در مناظر واقعی به‌وجود آمده و نمودی غیرواقعی یافته‌اند. امینی در مرز میان واقعیت و خیال، به نمایش چشم‌اندازهایی می‌پردازد که گویی سال‌ها در پس ذهن او وجود داشته‌ و اکنون بر سطح بوم عینیت یافته‌اند.

نمایشگاه «جای دیگر» از پنجم آذر تا اول دی‌ماه هر روز (به‌جز شنبه‌ها) از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری «ایوان» به نشانی الهیه، خیابان مهدیه، خیابان جبهه، کوچه لسانی، بن‌بست حمید، شماره ۱ میزبان علاقه‌مندان به هنر نقاشی است.

گالری «آ»

بیست‌وپنجمین نمایشگاه انفرادی آثار ابراهیم حقیقی با نام «نقش غلط» پنجم آذرماه ۹۵ روی دیوار می‌رود. این نمایشگاه ششمین مجموعه از آثار خط نگاره‌های حقیقی است که روی دیوار می‌رود. نکته جالب این است که در این نمایشگاه مخاطب با ادامه لزوما منطقی و از پیش فرض‌شده آثار قبلی یا کارهایی مشابه و قبل‌تر به‌نمایش درآمده در نمایشگاه‌های دیگر او، روبه‌رو نخواهد شد.

نمایشگاه «نقش غلط» پنجم آذرماه ساعت ۱۶ افتتاح می‌شود و تا ۲۶ آذرماه هر روز از ساعت ۴ تا ۸ شب به استثنای روزهای شنبه در گالری «آ» واقع در تهران، خیابان کریمخان، خیابان عضدی (آبان جنوبی)، کوچه اردشیر ارشد، شماره ۷ میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

گالری فصیحی هرندی

هدی درودیان در نخستین نمایشگاه انفرادی نقاشی‌هایش نسبت بین انسان و حیوان را به‌نمایش گذاشته است. این نمایشگاه که «آره‌نا» نام دارد، مجموعه‌ای از نقاشی‌های درودیان با درون‌مایه‌ی نسبت بین انسان و حیوان است.

نمایشگاه این هنرمند که تا کنون آثارش در چند نمایشگاه گروهی روی دیوار گالری‌ها رفته است، تا ۱۳ آذرماه هر روز (به‌جز روزهای تعطیل) در گالری مریم فصیحی هرندی به نشانی دروس، خیابان وارسته، کوچه مشایخی، شماره ۱۱ میزبان علاقه‌مندان به هنر نقاشی است.

گالری پروژه‌های آران

بهداد لاهوتی با ساخت حجم‌هایی بزرگ و استفاده از تکنیک رنگ متفاوت سعی کرده توجه مخاطب را به زیبایی‌های به‌چشم نیامده‌ی دنیای اطراف جلب کند.

نمایشگاه «پاییز است» تا ۱۵ آذرماه از ساعت ۱۳ تا ۱۹ در گالری «پروژه‌های آران» به نشانی خیابان نوفل‌لوشاتو، کوچه لولاگر، شماره ۵، ورودی حیاط، میزبان علاقه‌مندان به هنر مجسمه‌سازی است. این گالری روزهای شنبه تعطیل است.

گالری آریا و ماه مهر

چهارمین نمایشگاه بازخوانی هنر مدرن ایران با نمایش آثار «گارنیک درهاکوپیان» – نقاش ایرانی – برگزار شده است. «هنرمند غایب» عنوان این نمایشگاه است که در قالب ۷۰ اثر، ۵۰ سال فعالیت هنری این نقاش را مرور می‌کند. این هنرمند نزدیک به ۳۸ سال است که آثارش را به نمایش نگذاشته و فقط در خانه مشغول خلق اثر است.

نمایش آثار گارنیک تا ۱۹ آذرماه به‌طور همزمان در دو گالری «آریا» و «ماه مهر» برپاست.

موزه هنرهای معاصر تهران

نمایشگاه آثار هنرمندان مدرن ایران و عرب در موزه هنرهای معاصر تهران افتتاح شده است. آثار هنرمندان ایرانی این نمایشگاه از گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران انتخاب شده‌اند و آثار هنر دوران مدرن عرب با همکاری موزه و بنیاد هنری برجیل به نمایش درمی‌آید. آثار این نمایشگاه، هنر مدرن ایران وعرب را در دوره ۵۰ ساله (۱۹۴۰ تا ۱۹۹۰) نمایندگی می‌کنند.

نمایشگاه هنر مدرن ایران و عرب با عنوان «دریای آونگان» با ۴۰ اثر ایرانی از گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران، ۴۰ اثر هنر مدرن عرب و شش اثر از هنرمندان فلسطین برگزار شده و تا سوم دی‌ماه ادامه دارد.

گالری شمس

هشتمین کلکسیون پاییزه گالری «شمس» با نمایش آثار هنرمندان برپا شده است.

در این کلکسیون آثاری از شهریار آریافر، شهریار اسدی، امیرحسین امیرجلالی، امیر انصاریان، یاسمن بازارگان، بصیرا بلبلی، بهرام دبیری، مریم رحمانی، مریم سالور، محمدعلی سجادی، عربعلی شروه، حامد صدر ارحامی، علیرضا ظریف، سیامک عزمی، ناصر عزیزی، جلال‌الدین مشمولی، زینب موحد، سحر موسوی، مهدی نبوی، بهنام ولدوند و عادل یونسی به‌نمایش در آمده است.

این کلکسیون تا ۲۱ آذرماه هر روز (به‌جز پنجشنبه‌ها و تعطیلات رسمی) از ساعت ۱۵ تا ۱۹ در گالری «شمس» به نشانی پاسداران شمالی، جنب فرهنگسرای نیاوران، کوچه خان سفید، شماره ۱۰، طبقه دوم میزبان علاقه‌مندان است.دیدگاهها بسته شده است.