حزب موتلفه اسلامی درگذشت آیت الله موسوی اردبیلی را تسلیت گفت


حزب موتلفه اسلامی با صدور پیامی ضایعه درگذشت آیت الله موسوی اردبیلی را که یکی از سرآمدان فعالیت حزبی بودند را به حوزه های علمیه، رهبر معظم انقلاب اسلامی و مردم شریف ایران تسلیت گفت.

به گزارش عرصه، به مناسبت درگذشت آیت الله موسوی اردبیلی، حزب موتلفه اسلامی طی پیامی رحلت این عالم و مرجع عالیقدر را به رهبر معظم انقلاب و مردم شریف ایران تسلیت گفت.

متن پیام تسلیت به شرح زیر است:

«آیت الله سیدعبدالکریم موسوی اردبیلی از مراجع با سابقه در حوزه های نجف و قم و از افتخارات مردم متدین اردبیل بودند که با تلمذ در محضر آیت الله خوئی در نجف و آیت الله بروجردی، امام خمینی(ره)، علامه طباطبایی، آیت الله گلپایگانی و آیت الله مرتضی حائری مدارج علمی و فقهی ارزشمندی برای ایفای نقش در تبلیغ و ترویج اسلام طی و خدمات ماندگاری را در اردبیل و سپس تهران و کنار شهید آیت الله دکتر بهشتی و آیت الله مطهری و شهید مفتح به اسلام و مسلمین بجای گذاشتند.

تلاش سیاسی آیت الله موسوی اردبیلی در تاسیس کانون توحید و خدمات اجتماعی وی با تاسیس موسسه خیریه مکتب امیرالمومنین(ع) در قبل از انقلاب و عضویت ایشان در شورای مرکزی حزب جمهوری اسلامی و شورای انقلاب و دادستانی انقلاب در دوران بحران منافقین و بنی صدر بویژه پرونده قائله بنی صدر در ۱۴ اسفند دانشگاه تهران، از این روحانی بزرگوار شخصیت موثری ساخت که منافقین درصدد ترور وی در خیابان ۱۶ آذر برآمدند ولی موفق نشدند.

تاسیس دانشگاه مفید در قم برای تربیت نیروی انسانی دستگاه قضایی کشور ناشی از درک آسیب ها و کمبودهای دستگاه قضایی در دوران تصدی ایشان در قوه قضائیه بود.

حزب موتلفه اسلامی ضایعه درگذشت این مرجع بزرگوار را که یکی از سرآمدان فعالیت حزبی و تشکیلاتی و معتقدان به کادرسازی برای انقلاب بودند را به حوزه های علمیه، رهبر معظم انقلاب اسلامی، مردم شریف ایران و بویژه مردم اردبیل تسلیت می‌گوید»دیدگاهها بسته شده است.