خدمات ارزشمند آیت‌الله موسوی اردبیلی بر کسی پوشیده نیست

عضو هیات علمی جامعة المصطفی العالمیه در گفت‌وگو با عرصه، با تسلیت رحلت آیت الله موسوی اردبیلی عنوان کرد:معظم له از افتخارات علمی و از شخصیت های بزرگ فقهی به شمار می روند که فقدان ایشان ضایعه ای دردناک برای جامعه علمی و پژوهشی است.

این استاد حوزه و دانشگاه افزود: معظم له خدمات ارزنده ای در طول سالهای گذشته در مناصب و مسئولیت های مختلف به ویژه در حوزه قضاء داشت و در این باره خدمات زیادی را به نظام ارائه فرمود.

وی تصریح کرد:دیدگاه ایشان نسبت به رشد علمی چه در دانشگاه و چه حوزه های علمیه مثبت بود و با ایجاد دانشگاه مفید به خوبی این نگاه مثبت را به اثبات رساند.

آیت الله غرویان اظهار کرد:قشر دانشجو و طلبه از وجود گرانبهای علمی و فقهی ایشان متنعم بود و معظم له در معنای واقعی به وحدت و انسجام میان حوزه های علمیه و دانشگاه معتقد بود و در این خصوص متحمل تلاش های فراوان شد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین پیرامون مسائل فقهی و قضاوت در اسلام نیز از جمله اسانید برجسته ای به شمار می رفت که آثار گرانبهای ایشان مورد استفاده دانشجویان و حوزیان در رشته قضاء و حقوق قرار دارد.

عضو هیات علمی جامعة المصطفی العالمیه عنوان کرد: ایشان چه قبل و چه بعد از انقلاب اسلامی در حوزه ها و عرصه های مختلف به خدمت صادقانه پرداخت و با مجاهدت های مختلف به این انقلاب خدمت شایانی کرد.

او تصریح کرد: همراهی ایشان با امام و رهبری و ولایت نیز قابل توجه بود و همواره در توصیه های خود خدمت به مردم را که متعلق به انقلاب بودند متذکر می شد.

آیت الله غرویان بیان کرد: در هسته اول انقلاب شخصیت هایی همچون آیت الله موسوی اردبیلی در کنار آیت الله هاشمی رفسنجانی و شهید بهشتی و شهید مطهری خدمات گرانبهایی را به انقلاب کردند.

وی در پایان گفت:بهره گیری از سرچشمه علمی و فقهی ایشان در دانشگاه و حوزه و مراکز علمی و پژوهشی اهمیت زیادی دارد. رحلت ایشان واقعا دوستداران و علاقه مندان را اندوهناک کرد.
دیدگاهها بسته شده است.