صعود تیم‌های بارسلونا و منچسترسیتی به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان

به گزارش عرصه، هفته پنجم لیگ قهرمانان اروپا چهارشنبه شب با برگزاری ۶ دیدار به پایان رسید و تیم‌های بارسلونا و منچسترسیتی صعود خود را به مرحله یک هشتم نهایی تثبیت کردند.

در گروه A آرسنال میزبان پاری سن ژرمن بود که این دیدار با تساوی دو بر دو به پایان رسید. در نیمه نخست ابتدا ادینسون کاوانی در دقیقه ۱۸ برای پاری سن ژرمن گلزنی کرد اما در دقایق پایانی این نیمه داور یک پنالتی به نفع آرسنال گرفت و اولیویه ژیرو آن را تبدیل به گل کرد. در نیمه دوم وراتی در دقیقه ۵۹ به اشتباه دروازه خود (PSG ) را باز کرد اما لوکاس مورا بازی را به تساوی رساند.

در دیگر دیدار این گروه لودوگورتس بازل به تساوی بدون گل رسیدند.

در گروه B ناپولی برابر دیناموکیف قرار گرفت. در این دیدار توپی از خط دروازه ها عبور نکرد و بازی بدون گل به پایان رسید.

پیش از شروع این دیدار بشیکتاش میزبان بنفیکا بود که این بازی با نتیجه سه بر سه به پایان رسید. بنفیکا در نیمه نخست سه بر صفر پیش افتاد اما میزبان توانست نتیجه را جبران و بازی را به تساوی برساند.

در این گروه ناپولی با ۸ ، بنفیکا با ۸ و بشیکتاش با ۷ امتیاز به ترتیب در رتبه‌های اول تا سوم هستند.

در گروه C بارسلونا مهمان سلتیک بود و با دو گل میزبانش را شکست داد. هر دو گل آبی اناری ها توسط لیونل مسی به ثمر رسید.

منچسترسیتی و مونشن گلادباخ دیگر بازی این گروه را برگزار کردند و این دیدار یک بر یک مساوی شد.

ابتدا رافائل برای گلادباخ گلزنی کرد. در دقیقه پایانی نیمه نخست داوید سیلوا گل تساوی را به ثمر رساند. در نیمه دوم هر دو تیم یک بازیکن اخراجی داشتند. لارس در دقیقه ۵۱ با دریافت کارت زرد دوم اخراج شد و فرناندینیو نیز همین شرایط را در دقیقه ۶۳ تجربه کرد.

در گروه D اتلتیکو میزبان آیندهوون بود و با دو گل حریفش را شکست داد.

نیمه نخست این بازی بدون گل به پایان رسید. ۱۰ دقیقه پس از شروع نیمه دوم کوین گامیرو با پاس آنتوان گریزمان گل نخست اتلتیکو را به ثمر رساند در ادامه گریزمان با پاس گل تیاگو گلزنی کرد.

قرمز و سفیدپوشان با کسب پنجمین پیروزی‌شان در این بازی ها صعود خود را به عنوان تیم نخست قطعی کردند.

بایرن مونیخ و روستوف تیم های دیگر این گروه پیش از این دیدار برابر هم قرار گرفتند و تیم روسی توانست سه بر دو حریف قدرتمندش را شکست دهد. گل نخست روستوف را سردار آزمون بازیکن ایرانی این تیم وارد دروازه بایرن کرد.دیدگاهها بسته شده است.