عملی شدن «کریدور شمال و جنوب» به واقعیت نزدیک شده است


سفیر کشورمان در روسیه گفت: عملی شدن «کریدور شمال و جنوب» هیچ قت به اندازه زمان حاضر به واقعیت نزدیک نبوده و امور مربوط به آن در دست اقدام است.

به گزارش عرصه، مهدی سنایی سفیر کشورمان در مسکو با حضور در تالار اجتماعی جوانان روسیه ضمن دیدار با نخبگان جوان روسیه در میزگردی که به بررسی روابط جمهوری اسلامی ایران و روسیه اختصاص داشت شرکت کرد.

وی در ابتدا طی سخنانی با اشاره به تاریخ روابط دو کشور و همکاری‌های گسترده  در عرصه‌های دوجانبه، منطقه‌ا ی و بین‌المللی بر سطح عالی این روابط تاکید کرد.

سنایی وجود اعتماد بین رهبران ایران و روسیه و عدم امکان تاثیرگذاری فاکتور سوم از جمله برخی از کشورهای غربی و بویژه آمریکا در این روابط را از دلایل سطح بالای همکاری‌های دو کشور دانست.

سفیر کشورمان در مسکو سپس به سئوالات شرکت کنندگان در این میزگرد در زمینه همکاری‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، منطقه‌ای و بین‌المللی ایران و روسیه پاسخ داد و درباره کریدور شمال و جنوب گفت: عملی شدن این کریدور هیچ قت به اندازه زمان حاضر به واقعیت نزدیک نبوده وامور مربوط به آن در دست اقدام است.

وی با اشاره به این‌که «ایران و روسیه بسیار به یکدیگر نزدیک شده‌اند و روابط بسیار خوبی بین رهبران دو کشور حاکم است»، وضعیت روابط را تثبیت شده ارزیابی کرد و وجود روابط همه‌جانبه بین دو کشور را دلایل پایداری آن دانست.

تالار اجتماعی جوانان روسیه مرکزی است که در سال ۲۰۰۶ تشکیل شد و  رهبران جوان نخبه روسیه را در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، رسانه‌ای و غیره متحد می‌کند. نمایندگان جوان  دوما، وکلا، تجار، پزشکان، پیشاهنگان، اساتید و سیاستمداران از اعضای این تالار هستند.دیدگاهها بسته شده است.