نقش موثر مشارکت سمن‌ها در کاهش آسیب‌های اجتماعی

به گزارش عرصه، زهرا رشیدی نژاد گفت: مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد (سمن) در مبارزه با مواد مخدر برای کاهش آسیب‌های اجتماعی ضروری و موثر است و هر چه میزان مشارکت بیشتر باشد، تاثیر بیشتری خواهد داشت، همچنین برگزاری کارگاه‌های پیشگیری از اعتیاد، فرزند پروری و مهارت های زندگی تاثیر بسیاری در پیشگیری از اعتیاد افراد دارند.

وی افزود: نیروهای جمعیت همیاران سلامت روان با مشارکت مردم به شناخت مسائل و مشکلات می‌پردازند و با استفاده از توانایی‌های خود اقدام به رفع مشکلات و برآورده کردن نیازهای جامعه می‌کنند.

مدیرعامل جمعیت همیاران سلامت روان بیان داشت: این جمعیت بیش از ۴۰۰ پایگاه سلامت اجتماعی دارد و گروه‌های همیاری در سراسر کشور مشغول به فعالیت هستند.

براساس گزارش پایگاه خبری روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر، رشیدی‌نژاد با اشاره به برگزاری همایش ملی صیانت و گفتمان‌سازی اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر در ۱۳ الی ۱۴ آذر ماه جاری گفت:  برگزاری چنین همایشی موجب ایجاد انگیزه و ارتباط و همبستگی بیشتر سازمان‌های مردم نهاد شده است و اگر در روند مبارزه با مواد مخدر موثر باشد، خوب است که به صورت سالانه برگزار شود.دیدگاهها بسته شده است.