وزارت خارجه برای گسترش همکاری ها با «آفریقا» آمادگی دارد


معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه در دیدار با هیات اقتصادی آفریقای جنوبی گفت: وزارت امور خارجه برای کمک به گسترش همکاری ها در همه حوزه های اقتصادی و تجاری آمادگی دارد.

به گزارش عرصه به نقل از صدا و سیما؛  هیات اقتصادی آفریقای جنوبی متشکل از «چیکانگا» معاون وزیر حمل و نقل و «ماگوانیشه» معاون وزیر شرکت های دولتی این کشور که برای دیدار با همتایان خود در ایران و پی گیری مصوبات مربوط به حوزه حمل و نقل دوازدهمین دوره کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور به تهران سفر کرده است، با  حسین جابری انصاری معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.

هیات آفریقای جنوبی در این دیدار گزارشی از آخرین وضعیت مذاکرات فنی بین آفریقای جنوبی و جمهوری اسلامی ایران در حوزه های حمل و نقل هوائی و دریائی ارائه و با برشمردن ظرفیت های موجود در دو کشور بر ضرورت تلاش جهت گشودن فرصت های جدید همکاری اقتصادی و تجاری بین دو کشور تاکید کرد.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان نیز در این دیدار با اشاره به سفر اخیر رییس جمهور آفریقای جنوبی به تهران و دیدار آتی رئیس جمهوری اسلامی ایران از آفریقای جنوبی، اظهار داشت: روسای جمهور دو کشور، سنگ بنای مرحله جدید همکاری ها را گذاشته و بر اراده سیاسی رهبران دو کشور برای گسترش روابط تاکید کرده اند و اینک مسئولیت ما پی گیری و اجرای این توافقات است.

جابری انصاری ضمن استقبال از تبادل هیات های فنی و کارشناسی، نقش کارگروه معاونین وزرای خارجه دو کشور در پایش مسیر صحیح همکاری ها را مورد تاکید قرار داد و با اشاره به سفر اخیر خود به آفریقای جنوبی به منظور برگزاری نشست کمیته سیاسی پیگیری روابط دو کشور افزود: وزارت امور خارجه برای کمک به گسترش همکاری ها در همه حوزه های اقتصادی و تجاری آمادگی دارد.دیدگاهها بسته شده است.