پاکستان برای جنگ با هند از آمادگی کامل برخوردار است


فرمانده نیروی هوایی پاکستان اعلام کرد که نیروهای مسلح این کشور در صورت شروع جنگ از آمادگی کامل برای مقابله با هند برخوردار هستند.

به گزارش عرصه به نقل از «داون نیوز»، سهیل امان فرمانده نیروی هوایی پاکستان گفت: نیروهای مسلح پاکستان در عملیات مبارزه با تروریست ها موسوم به «ضرب عضب» تجربه خوبی به دست آورده اند و در صورت آغاز جنگ، از آمادگی کاملی برای مقابله با تهدیدات احتمالی از سوی هند برخوردار هستند.

وی در ادامه افزود: بهتر است هند در موضوع کشمیر از خود صبر و تحمل نشان دهد و از طریق مذاکرات، مسئله را حل و فصل کند. پس از حمله به مقر نیروهای امنیتی هند در منطقه «اوری» در کشمیر تحت کنترل هند و نسبت دادن این حمله به پاکستان، نیروهای مسلح پاکستان آمادگی مقابله با تهدیدات احتمالی دشمن را دارند.

سهیل امان در ادامه گفت: پاکستان دارای کارخانه ساخت هواپیماهای آموزشی «سوپر مشاق» است و با کشورهای نیجریه و قطر نیز برای فروش این هواپیماها توافقنامه امضا کرده است. پاکستان در روزهای گذشته با کشور ترکیه توافقنامه ای برای فروش این نوع هواپیماها به امضا رسانده است.

لازم به ذکر است روز گذشته در اثر تیراندازی نیروهای امنیتی هند در منطقه کشمیر ۹ غیر نظامی پاکستانی کشته و ۱۱ نفر دیگر نیز مجروح شدند.

این در حالی است که در واقعه ای دیگر سه نظامی پاکستانی نیز در اثر تیراندازی نیروهای امنیتی هند در منطقه کشمیر کشته شده اند و ارتش پاکستان نیز مدعی شد تعدادی از نیروهای امنیتی هند را در این منطقه هدف قرار داده است.دیدگاهها بسته شده است.