پاکستان در کنفرانس «قلب آسیا» در هند شرکت نمی کند


مشاور امور خارجه نخست وزیر پاکستان گفت: با توجه به افزایش درگیری ها در هند و پاکستان، اسلام آباد در تصمیم خود برای شرکت در کنفرانس قلب آسیا تجدید نظر می کند.

به گزارش عرصه به نقل از روزنامه «پاکستان»، «سر تاج عزیز» مشاور امور خارجه نخست وزیر پاکستان اعلام کرد: با توجه به اینکه درگیری ها در مرز هند و پاکستان در منطقه کشمیر افزایش یافته است و در روزهای گذشته نیز شماری از غیر نظامیان پاکستان بر اثر تیراندازی نیروهای ارتش هند کشته و زخمی شده اند، دولت اسلام آباد در تصمیم خود برای شرکت در کنفرانس قلب آسیا در شهر «امرتسر» هند تجدید نظر می کند.

وی در ادامه افزود: ارتش هند در مرزهای دو کشور، غیر نظامیان پاکستانی را هدف قرار می دهد و این موضوع باعث تنش بیشتر در مرزهای دو کشور شده است. اسلام آباد با هدف کاهش تنش بین دو کشور خواستار شرکت در کنفرانس قلب آسیا در هند شده بود اما با توجه به وضعیت فعلی اسلام آباد چنان تمایلی برای حضور در این کنفرانس ندارد.

لازم به ذکر است که کنفرانس قلب آسیا موسوم به «روند استانبول» در سال ۲۰۱۱ تشکیل یافت و کشورهای ایران، افغانستان، پاکستان، هند، ترکیه، عربستان، امارات، ترکمنستان، قزاقستان، قرقیزستان، جمهوری آذربایجان، روسیه، چین و تاجیکستان عضو آن هستند.

هدف از این کنفرانس، کمک به بازسازی و تامین امنیت در افغانستان اعلام شده است.دیدگاهها بسته شده است.