۴۷۰هزار زائر در عتبات ویزیت شدند

به گزارش عرصه، دکتر سید حمید کمالی در ادامه گفت: خوشبختانه امسال با هماهنگی‌هایی که با کشور عراق صورت گرفت توانستیم تعداد بیشتری نیرو و تجهیزات به عراق اعزام کرده و تعداد بیشتری از زائران را تحت پوشش خدمات درمانی قرار دهیم.

وی افزود: هلال احمر ایران در درمانگاه‌های نجف، حکیم، حضرت فاطمه الزهرا(س)، شفاء۱ و ۲(هتل نجم و الملاک)، هتل جنه الفردوس(کاظمین)، عتبه، سامرا، مدینه الزائرین، چادرهای بین راهی، عتبه و هلال(کربلا) و بیمارستان های امام حسین(ع) و زین العابدین(ع) خدمات درمانی را به زائران ارائه کرد.

نماینده مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر در عراق با اشاره به ویزیت ۱۹۸هزار و ۴۷۱ در درمانگاه‌های بین راهی، اظهار کرد: بیشترین مراجعه، ویزیت، تزریقات و پانسمان در درمانگاه های بین جاده‌ای صورت گرفته است.

براساس گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر و به گفته وی ۷۵۹ بیمار به بیمارستان‌های عراقی اعزام شده که از این تعداد۲۷۰ نفر بستری و باقی پس از بهبود ترخیص شده‌اند، همچنین تعداد کل ماموریت های آمبولانس‌های واحد امداد ۲۸۲ مورد، تعداد دیالیزهای انجام شده ۶مورد، تعداد آزمایش‌های انجام شده  ۴۷۵مورد و تعداد شکستگی استخوان و گچ و آتل گیری ۶۹ مورد صورت گرفت.دیدگاهها بسته شده است.