اما و اگرهای «کلاه‌قرمزی» تمام می‌شود؟

به گزارش عرصه، مجموعه تلویزیونی «کلاه قرمزی» سال گذشته به دلیل مشکلات مالی صداوسیما تولید نشد، اما امسال نزدیک به چهار ماه جلوتر از فرا رسیدن ایام نوروز خبر حضور این برنامه در جدول پخش برنامه‌های نوروز ۹۶ تلویزیون اعلام شده است. این در حالی است که در سال‌های گذشته و خصوصا در دوره ریاست محمد سرافراز ، برنامه‌های نوروزی صداوسیما تا لحظات آخر دستخوش تغییراتی بودند و این احتمال وجود می‌آید که در ادامه، پخش این مجموعه تلویزیونی نیز با چالش‌ها و تغییراتی مواجه شود.

مجموعه‌ی تلویزیونی «کلاه قرمزی» که از سال ۸۸ در قالب برنامه‌ای نوروزی به تلویزیون بازگشت، با وقفه‌ای در نوروز ۸۹ تا سال ۹۴ هر سال نوروز از شبکه دو سیما پخش می‌شد. پخش این مجموعه در سال‌های اخیر همیشه با اما و اگرهایی همراه بود، اما سازندگان این مجموعه‌ی خاطره‌انگیز ،نوروز ۹۵ بسیار جدی‌تر بر عدم پخش آن تاکید داشتند.

این برنامه‌ی عروسکی، در سال‌های گذشته همواره با اخباری درباره پخش شدن یا نشدنش در نوروز و حاشیه‌هایی همراه بوده، ولی در نهایت به پخش رسیده است، اما سال گذشته حمید جبلی در مراسم افتتاحیه سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، در پاسخ به سوال منصور ضابطیان درباره پخش برنامه کلاه قرمزی در نوروز سال ۹۵ گفته بود: «امسال کلاه قرمزی نداریم چون تلویزیون پول پارسال را هنوز نداده است. البته ما به کسی بدهی نداریم اما تلویزیون پول را پرداخت نکرده و علاقمند نیست که این برنامه اجرا شود

«کلاه قرمزی» در این سالها توانسته با ساختار ساده و جذاب و شخصیت‌های مختلف و متنوع عروسکی که هر سال نیز شخصیتی جدید را به مجموعه خود اضافه می‌کند، مخاطبان بسیاری را با خود همراه کند؛ برنامه‌ای که به اعتقاد بسیاری بر خلاف ظاهر آن، فقط برای گروه سنی کودک تولید نمی‌شود و بزرگترها نیز مخاطب پُر و پا قرص آن هستند؛ به طوری که درنظر سنجی‌های نوروز ۹۴، «کلاه قرمزی» به عنوان  پُرمخاطب‌ترین برنامه نوروزی سیما اعلام شد و از سریال «پایتخت» نیز آرای بیشتری به دست آورد.

غیبت یک ساله «کلاه‌قرمزی» از جدول پخش برنامه‌های نوروزی که به نوعی با تغییرات مدیریتی صداوسیما نیز همراه بود، باعث شد تا اخباری از حضور این برنامه در شبکه نمایش خانگی به گوش برسد که احتمال طولانی‌تر شدن این غیبت را بیتشر تقویت می‌کرد؛ شاید اعلام خبر زودهنگام حضور این مجموعه عروسکی در برنامه‌های نوروز  96 دلیلی برای خاتمه دادن به این احتمالات و اما و اگرها باشددیدگاهها بسته شده است.