تحویل ۱۰۰۰ پروژه نیمه تمام آموزشی در نیمه دوم سال در صورت تخصیص اعتبار

مرتضی رئیسی در گفت‌وگو با عرصه، با بیان اینکه یکی از سیاست‌هایی که در این دولت دنبال کردیم تکمیل پروژه‌های نیمه تمام بود اظهار کرد: میزان پروژه‌های نیمه تمام آموزش و پرورش در حال حاضر کمترین میزان در طول تاریخ کشور است. اکنون ۵۰۰۰ پروژه‌نیمه تمام  داریم در حالی که بعضی سال‌ها تا ۱۰ هزار پروژه نیمه تمام در یک سال داشتیم.

وی افزود: ۸۰ درصد این پروژه ها آموزشی و ۲۰ درصد ورزشی هستند. تا پیش از این اعتبار تکمیل پروژه‌ها در بودجه سنواتی دیده می‌شد اما در سال گذشته یک تصمیم جدی اتخاذ و بر اساس مصوبه مجلس یک قانون دائمی وضع شد و با شیوه جدید مشارکت توانستیم پروژه‌های نیمه تمامی که پیشرفت فیزیکی آن حداکثر ۷۰ درصد است را به کمک خیران تکمیل کنیم. بر این اساس نامگذاری این مدارس هم بر عهده خیران است. از این طریق ۱۰۰۰ پروژه نیمه تمام آموزشی تا ابتدای مهرماه امسال تکمیل شد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه بر اساس برآوردهای انجام شده، برای تکمیل این پروژه‌ای نیمه تمام باقی مانده، ۳۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم گفت: امسال وضعیت اعتبار مصوب سازمان در قانون بودجه بسیار خوب و حدود ۱۶۰۰ میلیارد تومان است و اضافه بر آن اعتبارات استانی را هم داریم، البته بخشی از  این اعتبار صرف خرید تجهیزات و بخشی صرف تکمیل پروژه‌ها می‌شود.

رئیسی ادامه داد: در صورت تخصیص کامل اعتبارات، می‌توانیم در نیمه دوم سال ۱۰۰۰ پروژه نیمه تمام دیگر را نیز تکمیل کنیم.

وی با بیان اینکه از اعتبار ۱۶۰۰ میلیارد تومانی ‌۴۸۰ میلیارد تومان صرف تامین تجهیزات و استاندارد سازی سیستم گرمایشی مدارس می‌شود عنوان کرد:  1000 میلیارد تومان باقی مانده نیز صرف ساخت و تکمیل مدارس می‌شود و یک سوم نیاز ما را تامین می کند. در ابتدای مهرماه امسال و همزمان با بازگشایی مدارس،  1000پروژه جدید تحویل دادیم که عدد قابل قبولی بود و همانطور که گفته شد اگر اعتبار موردنیاز  به موقع تخصیص یابد ۱۰۰۰ پروژه دیگر  نیز در نیمه دوم سال تحویل می‌دهیم.دیدگاهها بسته شده است.