دایی: نمی‌توانید تیم‌داری کنید به فوتبال نیائید/ فدراسیون حق بازیکنان و مربیان را بگیرد

به گزارش عرصه، علی دایی بعد از برد ۲ بر صفر تیمش برابر سایپا در هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال گفت: در این هوای سرد بازی گرمی شاهد بودیم و موقعیت‌های زیادی روی دروازه‌ها به وجود آمد. حق به حقدار رسید و ما حتی باید در نیمه اول کار را تمام می کردیم.

او ادامه داد: نتیجه بازی عادلانه بود. ما به این سه امتیاز نیاز داشتیم. به بازیکنانم تبریک می‌گویم که با این شرایطی که داریم سخت کار می کنند.

دایی درباره داوری بازی هم گفت: متاسفانه نیمکت سایپا خیلی داد و فریاد می‌کردند. داور کار خود را انجام می‌داد و ما کاری به تیم داوری نداشتیم. ما مربی هستیم و هرگز قصد جسارت به داوران را نداریم.

او  درباره غیبت محسن خلیلی روی نیمکت تیم گفت: نمی‌دانیم اصلا چرا آقای ایرانیان از تیم رفت و با ما همکاری نمی‌کند. خلیلی در سخت ترین شرایط به ما کمک کرد. او رفیق  برادر من است و خوب کار می کردیم. قرار بود خلیلی سرپرست موقت باشد اما دیشب اتفاقات عجیب و غریب رخ داد و گفتند خلیلی نمی‌تواند کنار ما باشد.

وی افزود: ما خیلی خوب کنار هم کار می‌کنیم اما در باشگاه کسانی هستند که اصلا نمی‌دانم چه کاره هستند. همه جای دنیا سرمربی نفر اول در باشگاه است که غیر از مدیرعامل و افراد اداری کار می کند.

او ادامه داد: از طرفی می‌گویند ما سرپرست داریم و از طرف دیگر به سازمان لیگ می گویند که عباسی کارهای سرپرستی را انجام می‌دهد. به من و خلیلی نگفتند و قبل از بازی گفتند که نمی تواند روی نیمکت باشد. ما باید خودمان احترام بزرگترها را داشته باشیم.

دایی همچنین گفت: باشگاه می گوید پول ندارد کاور بخرد تا زمین صنایع دفاع را بپوشاند که خراب نشود و ما بتوانیم در آن تمرین کنیم. الان کارهایی که می شود ۱۸۰ درجه با حرف های اول فصل فرق دارد. تیمی مثل ما ۵ بازی را برده اما کسی به روی خودش نمی آورد که پاداش بدهد.

او افزود: آقایان اقتصاد مقاومتی را بد فهمیده اند. این نیست که ظلم کنند و حق بازیکنان و نواده هایشان را پایمال کنند. از دیشب به هم خورده‌ام. محسن رفیق من است و هنوز اول مربیگری در فوتبال است و حالا بیاید مدیرفنی بشود؟

دایی ادامه داد: راحت حاشا می کنند. کسانی که قدرت تصمیم گیری ندارند با بازیکنان صحبت می‌کنند نه مالکان باشگاه. با همه این مشکلات بازیکنان تلاش می کنند و تیم را به این جا رسانده‌اند.

سرمربی تیم فوتبال نفت تهران در ادامه گفت: این طوری فوتبال به جایی نمی‌رسد. امیدوارم روزی فدراسیون کاری کند که این همه ظلم به بازیکنان و کادر فنی‌ها نشود. همه باشگاه‌ها به بازیکنان و کادر فنی‌ها بدهی دارند و هیچ کس هم کاری نمی‌کند. اگر آنها ورشکسته می‌شوند بازیکنان چه گناهی کرده اند؟ اگر کسی نمی‌تواند تیم‌داری کند چرا ورود می‌کند؟

او درباره ایمان مبعلی و احتمال خداحافظی‌اش از فوتبال در پایان نیم فصل گفت: خیلی زود است که کسی مثل او فوتبال را کنار بگذارد. او خیلی به ما کمک کرده است. ببینید چه اتفاقاتی افتاده که دلسرد می‌شوند و این تصمیم‌ها را می‌گیرند. ایمان عصای دست من بوده و خوب کار کرده است.

سرمربی نفت تهران همچنین گفت: از وقتی تیم را تحویل گرفتم کادر فنی خوبی را جمع کردم وبازیکنانی را آوردم که خیلی‌هایشان نام و نشان نداشتند. می‌دانستم که خوب می شویم اما فکر نمی‌کردم بازیکنانم این همه خوب کار کنند. به جز اتفاقات بیرون زمین چمن، تیم ما هیچ حاشیه‌ای ندارد.دیدگاهها بسته شده است.