مجتهدزاده:آرمان‌ها به تمدن نوین اسلامی منجر می‌شوند

به گزارش عرصه، مریم مجتهدزاده که در همایش یاد یاران استان سمنان و در جمع رؤسای پایگاه‌های خواهران بسیج،پیشکسوتان و رزمندگان خانم دوران دفاع‌مقدس،زنان نویسنده و هنرمند حوزه دفاع مقدس استان سمنان سخن می‌گفت، به تحلیل پنج شاخصه انقلابی‌گری از دیدگاه رهبر فرزانه نظام پرداخت وگفت:زنان کشور ما زهراگونه با تربیت صحیح فرزندان و حمایت همه‌جانبه از مردان انقلابی، در رشد و شکل‌گیری انقلاب اسلامی،نقش بسزایی داشته و با تلاش‌های مستمر خود شادابی و روحیات انقلابی‌گری در میان اعضای خانواده را ماندگار ساختند.

مریم مجتهدزاده افزود:زنان فهیم، متدین،انقلابی و بسیجی ما امروز هم در جنگ نرم دشمن و در مقابله با هجمه‌های بیرونی با بصیرت و هوشیاری کامل،در حفظ و انسجام خانواده و جامعه اسلامی تلاش می‌کنند.

وی  پایبندی به مبانی و ارزش‌های اساسی انقلاب اسلامی را اولین شاخصه انقلابی بودن از نگاه رهبر فرزانه نظام مورد مداقه قرار داد و گفت: عمق‌بخشی به باورهای دینی و آگاهی بخشی در راستای اعتقادات اسلامی با شناخت اسلام ناب در مقابل اسلام امریکایی،اصلی‌ترین نکته این شاخص است.در این رابطه باید به نفی دو نگرش افراطی و تفریطی نسبت به مقوله زنان انقلابی و ارائه الگوی سوم زن نه شرقی و نه غربی که در دوران انقلاب و دفاع‌مقدس شکل گرفت توجه کرد.

 وی خواستگاه مردمی انقلاب و همچنین مقوله آموزش و نیز تربیت نسل‌های جدید و یا حتی‌ حفظ این روحیات در نسل‌های قدیمی،را یکی از مسئولیت‌های مهم زنان در تثبیت و ترویج روحیه انقلابی مورد تاکید قرار داد.

 مجتهدزاده آرمانگرایی و همت بلند برای پیشرفت و رسیدن به آرمان‌ها را دومین ویژگی انسان انقلابی دانست و گفت:پیگیری  اهداف بلند نظام مقدس اسلامی و برنامه‌ریزی درست و اصولی در راستای تحقق آرمان‌های انقلاب یاس و نومیدی در برابر فشارها را از جامعه بویژه در جوانان می‌زداید و حرکت به سمت پیشرفت و رضایت ندادن به وضع موجود را برای تحقق تمدن نوین اسلامی تقویت می‌کند. بنابراین در هیچ وضعی نباید از پیگیری اهداف بزرگ انقلاب و مردم منصرف شد یا به وضع موجود رضایت داد.

وی با اشاره به اینکه  آرمان‌های ما منطبق به تخیلات نیست بلکه واقعیاتی است که ما را برای دستیابی به افق تمدن نوین اسلامی و رسیدن به آرمان واقعی ظهور منجی عالم بشریت آماده می‌سازد، اضافه کرد: بسیج شجره طیبه‌ای است که به فرمان امام راحل ایجاد شد و حمایت مردم از این فرمان تاریخی سبب شد تا ساختاری نهادین به خود گرفت و در بزنگاه‌های بحرانی و حساس، نظام را صیانت کرد به طوری که  شیوه بسیج ارائه الگویی است که امروز باید در جهان برای صیانت از اسلام بکار گرفته شود.

مجتهدزاده همچنین بر پایبندی به استقلال همه‌جانبه‌ سیاسی، فرهنگی و اقتصادی کشور به عنوان شاخص سوم  مورد تاکید مقام معظم رهبری اشاره کرد و بر اهمیت بی‌بدیل «استقلال فرهنگی» در انتخاب سبک زندگی ایرانی اسلامی و پرهیز جدی از تقلید کورکورانه از غرب و بیگانگان اشاره کرد.

وی در این زمینه ابزارهای تبلیغاتی دشمن را هشدار جدی برای تسلط غرب بر فرهنگ ملت‌ها خواند و مهندسی اطلاعات از طریق فضای مجازی را توصیه کرد.

وی ادامه داد:دشمن‌شناسی و حساسیت در مقابل توطئه‌های دشمن یکی از مهمترین شاخصه‌های دوران جنگ نرم است که همچون جبهه جنگ رویاروی،باید هر حرکت دشمن را رصد و تحلیل کرد، اهداف او را شناخت و با حساسیت لازم در مقابل زهر احتمالی فعالیت‌های دشمن، پادزهر آماده کرد.

مجتهدزاده به داشتن تقوای دینی و سیاسی از سوی انقلابیون واقعی اشاره و خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب تقوای دینی یعنی تلاش و مراقبت برای تحقق همه اهدافی که اسلام برای جامعه تعیین و مطالبه کرده است را زمینه برون رفت از لغزشگاه‌های سیاسی و مسئولیتی می‌دانند بنابر این برای رسیدن به  تمدن نوین اسلامی اگر رعایت تقوی نکنیم دچار خسران خواهیم شد.

وی در پایان سخنان خود با تاکید بر اینکه رسیدن به اهداف نظام ، زمان بر و نیازمند تلاش است و تنها شرط تحقق‌شان حرکت در مسیر انقلاب و انقلابیگری است؛ گفت: هر کدام از شما قطعه‌ای از پازل تمدن نوین اسلامی هستید که با صبوری و تلاش پیگیر می‌توانید در رساندن پیام و توصیه‌های مقام معظم رهبری و عمل به آنها  اثرگذار باشید.دیدگاهها بسته شده است.