مشعل خواستار توقف احداث دیوار در اطراف اردوگاه عین حلوه شد


رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی «حماس» طی تماس تلفنی با مقامات لبنانی، خواستار توقف احداث دیوار در اطراف اردوگاه آوارگان فلسطینی «عین حلوه» شد.

به گزارش عرصه، جنبش حماس با صدور بیانیه ای اعلام کرد که خالد مشعل در این تماس های تلفنی جداگانه با «نبیه بری» رئیس پارلمان، «تمام سلام» نخست وزیر سابق لبنان و «سعد حریری» نخست وزیر مامور تشکیل کابینه جدید، به بررسی اقدام اخیر دولت لبنان در ساخت دیوار حائل در اطراف اردوگاه عین حلوه پرداخت.

مشعل ضمن تاکید بر خطرناک بودن این اقدام و تاثیر نامطلوب آن بر روی آوارگان فلسطینی مقیم اردوگاه عین حلوه، بر روابط برادرانه دو ملت دوست و برادر لبنانی و فلسطینی تاکید کرد و گفت این دیوار معانی و مفاهیم منفی با خود دارد.

وی ضمن تاکید بر اهتمام ملت فلسطین به امنیت و آرامش لبنان و عدم دخالت در امور داخلی این کشور، از مسئولان لبنانی خواست که هر چه سریعتر این اقدام را متوقف و تصمیم مذکور را لغو کنند.

رئیس دفتر سیاسی حماس تصریح کرد که آوارگان فلسطینی مقیم لبنان و دیگر کشورها همواره از حق بازگشت خود به وطن شان فلسطین دفاع کرده اند و احقاق حقوق ملی شان را حق خود می دانند.دیدگاهها بسته شده است.