وزارت خارجه مصر انفجار تروریستی حله عراق را محکوم کرد


وزارت خارجه مصر انفجار تروریستی شهر حله واقع در استان بابل در جنوب بغداد را که منجر به شهادت بیش از ۸۰ نفر و زخمی شدن دهها تن دیگر شد، محکوم کرد.

به گزارش عرصه به نقل از روزنامه الدستور مصر، احمد ابو زید سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه مصر ضمن محکومیت انفجار تروریستی حله، مراتب تسلیت و همدردی دولت و ملت مصر با دولت عراق و خانواده های قربانیان را اعلام کرد.

ابو زید با صدور بیانیه ای اعلام کرد که مصر در برابر پدیده تروریسم که سعی در ضربه زدن به امنیت و ثبات عراق و اقدامات آن برای مقابله با اقدامات خشونت بار و تروریستی را دارد، از بغداد حمایت می کند.

سخنگوی وزارت خارجه مصر در همین راستا بر موضع ثابت مصر مبنی بر لزوم حمایت از تلاش های بین المللی برای مبارزه با پدیده تروریسم که با تمامی اصول و ارزش های انسانی مغایرت دارد و همچنین مقابله با عوامل منجر به شکل گیری این پدیده شوم و خشکاندن منابع آن تاکید کرد.

گفتنی است که در حمله تروریستی به زائران اربعین حسینی در منطقه الشوملی در نزدیکی شهر حله در استان بابل عراق، بیش از ۸۰ نفر شهید و دهها نفر دیگر مجروح شدند که بیشتر زائران ایرانی هستند.دیدگاهها بسته شده است.