وقفه‌ای دیگر در نوسازی ناوگان تاکسی‌های فرسوده این بار توسط بانک پارسیان

مسعود طبیبی در گفت‌وگو با عرصه، گفت: در اجرای طرح نوسازی بیمه بدنه برای تاکسی‌ها اجباری است اما این که بیمه‌ای الزاما توسط بانک به متقاضیان اجبار شود نوعی باج خواهی است و به هیج عنوان پذیرفته نیست که برای پرداخت وام پیش شرط استفاده از بیمه بانک گذاشته شود.
وی افزود: درحال حاضر متقاضیانی که برای اخذ وام در قالب این طرح به بانک پارسیان مراجعه می کنند برای اخذ بیمه بدنه به بیمه پارسیان ارجاع داده می شوند که این الزام استفاده از بیمه بانک نباید وجود داشته باشد. این در شرایطی است که سه بانک پارسیان، ملت و تجارت در این طرح به عنوان بانک عامل محسوب می شنود؛ بانک ملت وام های بیشتری تخصیص داده است و چنین محدودیتی نیز برای متقاضیان اعمال نکرده است.

تحویل حدود ۳۲۰۰۰ تاکسی جدید به متقاضیان

رئیس اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور از تحویل ۳۱هزار و ۹۴۳ تاکسی جدید در قالب طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی کشور به متقاضیان خبر داد و افزود: در حال حاضر ۶۴هزار و ۳۰۰ نفر در این طرح ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۳۲هزار و ۶۳۷ نفر تایید واریز پول به حساب ایران خودرو را گرفته‌اند.
وی افزود: آخرین کد رهگیری صادر شده توسط ایران خودرو ۲۹ آبانماه سال جاری انجام شده است و حدود ۵۰۰ متقاضی نیز در انتظار صدور کدرهگیری توسط ایران خودرو هستند.
طبیبی تاکید کرد: ۵۰۱۵  نفر نیز به عنوان متقاضی خرید نقدی خودرو به شرکت ایران خودرو معرفی شده اند به این ترتیب در حال حاضر حدود یک، چهارم ناوگان تاکسیرانی کشور نوسازی شده یعنی از هر چهار تاکسی یکی نو شده است که این رویداد کم کم در سطح شهرهای کشور نیز قابل مشاهده است.
وی با تاکید بر بهبودسرویس دهی ایران خودرو در این طرح به ویژه در ماه‌های اخیر، این سرویس دهی را قابل تقدیر خواند و افزود: اما متاسفانه هنوز مراکز تحویل خودرو که مقرر شده بود در کلیه شهرها ایجاد شوند هنوز محدود به مراکز استان ها هستند که موجب رفت و آمدهای غیرضروری و تحمیل هزینه به متقاضیان شده است.

 دیدگاهها بسته شده است.