کنسرت علیرضا قربانی تحت تاثیر درگذشت آیت‌الله موسوی اردبیلی

به گزارش عرصه، این خواننده موسیقی ایرانی پیش از شروع کنسرتش با بیان اینکه از اجرای این برنامه خرسند است، گفت: قطعاتی که برای این برنامه در نظر گرفته شده موسیقی سنگین و جدی‌ای است و با حال و هوای این ایام مطابقت دارد؛ بنابراین از بزرگانی که کودکانشان در سالن ناآرامی می‌کنند، درخواست می‌کنم ایثار کنند و برای حفظ آرامش سالن آن‌ها را به بیرون ببرند.

با وجود مطرح شدن این درخواست از طرف قربانی، در میانه اجرا صدای کودکانی که گریه می‌کردند یا جیغ می‌کشیدند به گوش می‌رسید.

این خواننده در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ماه صفر و عزای عمومی به مناسبت درگذشت آیت‌الله موسوی اردبیلی، اظهار کرد: من درک می‌کنم اگر مخاطبانم پس از هر قطعه با دست زدن تشویق می‌کنند، به معنای خوشحالی و شادی نیست بلکه به معنای تشکر است.

در این اجرا که شامگاه چهارم آذرماه در سالن همایش‌های برج میلاد تهران و در قالب برنامه‌های ویژه محرم و صفر این برج به روی صحنه رفته بود، پس از پایان هر قطعه عده‌ای با صلوات و عده‌ای با دست، تشویق می‌کردند.

قربانی همچنین بیان کرد: پیش از اجرا امکان تست صدا برای گروه وجود نداشته و ممکن است ناهماهنگی‌هایی به وجود بیاید؛ بنابراین مجبور هستیم در برخی قسمت‌ها آزمون و خطا کنیم تا صدا را به آنچه که می‌خواهیم برسانیم.

در این کنسرت پس از اجرای قطعات «شب دهم» و «پرده‌نشین»، اثری که به آهنگسازی محمد گرامی و میثم مروستی و تنظیم بهنام ابوالقاسم روی شعری از رباعیات ابوالسعید اابوالخیر ساخته شده بود به اجرا درآمد. این اثر درباره امیرالمومنین حضرت علی(ع) بود که قربانی آن را سراسر پر از حکمت و اندرز دانست.

نام قطعه بعدی که نواخته شد، «ای باران» بود که پس از اتمام آن فردی از میان سالن فریاد زد «آقای قربانی خیلی دوستت داریم با یاران باوفایت».

در پایان نیز قطعات «حریق خزان»، «ارغوان»، «به سوگ من نشسته‌ای ولی من نمرده‌ام هنوز» و تیتراژ سریال «کیمیا» اجرا شد.دیدگاهها بسته شده است.