آمریکا هنوز ماهیت مقتدر ملت ایران را نشناخته است


کاشان – امام جمعه کاشان در واکنش به تمدید ۱۰ ساله تحریم های ایران توسط سنای آمریکا گفت: دولتمردان و سیاستمداران صهیونیستی و آمریکایی هنوز ماهیت مقتدر امت اسلام و ملت ایران را نشناخته اند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله عبدالنبی نمازی در خطبه های این هفته نماز جمعه کاشان، در واکنش به تمدید تحریم های ضدایرانی تا سال ۲۰۲۶ توسط سنای آمریکا اظهار داشت: برخی خواص که معتقدند با آمریکا باید مذاکره کرد، در برابرش زانو زد و تسلیم شد اما باید آگاه باشیم که خباثت از سراسر وجود شیطان بزرگ جاری است.

وی با اشاره به اظهارات سخنگوی کاخ سفید مبنی بر در اختیار داشتن ابزار برای مقابله با جمهوری اسلامی به دلیل عدم رعایت حقوق بشر و عدم تبعیت از قوانین و مصوبات شورای امنیت، خطاب به دولتمردان آمریکایی گفت: اگر شما طرفدار حقوق بشر هستید، پس جنایات آل سعود با هدایت و پشتیبانی چه کسانی صورت می گیرد و بازداشت و آزار و اذیت زنان و کودکان فلسطینی با حمایت چه دولتی انجام می پذیرد.

امام جمعه کاشان بیان داشت: امت اسلام یک هزار و ۴۰۰ سال است که تحت تحریم اقتصادی، سیاسی و فرهنگی مستکبران از بنی امیه و بنی العباس تا به امروز بوده اند اما هیچگاه شیعه در برابر زورگویان تسلیم نشده است.

آیت الله نمازی با بیان اینکه فرهنگ تشیع عزت مداری و جهاد با دشمنان است تأکید کرد: عاشورا راه را برای شیعه و ملت ایران مشخص کرده است که همانا حفظ و استمرار شعار «هیهات من الذله» است.

وی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه این هفته  با گرامیداشت ایام هفته بسیج به تعابیر امام راحل در خصوص بسیج اشاره کرد و گفت: امروز حفظ این فرهنگ را در کشورهایی نظیر عراق و سوریه مشاهده می کنیم و همانطور که مشخص است ارتش این کشورها بدون حمایت نیروهای مردمی و بسیچ امکان پیروزی بر داعش را ندارد.

امام جمعه کاشان همچنین با تبریک روز دانشجو به جامعه دانشگاهی کشور بر لزوم اهتمام به رهنمودهای مقام معظم رهبری در این عرصه تأکید و ابراز داشت: رسالت بزرگی بر دوش دانشجویان و اساتید است که به کارگیری تمام ظرفیت های مادی و معنوی در راستای پیشرفت و توسعه علمی، صنعتی و مادی کشور همراه با رشد معنوی، اخلاقی و سیاسی از این جمله است.

وی به برگزاری باشکوه مراسم اربعین در کشورهای مختلف جهان نیز اشاره کرد  و سکوت رسانه های غربی در برابر این اتفاق را نشانه خشم آنان از حماسه پیروان مکتب اباعبدالله الحسین(ع) دانست.

آیت الله نمازی همچنین سایر مناسبت ها مانند  هفته وقف را نیز گرامی داشت و نمازگزاران را به لزوم توجه به این عمل ارزشمند توصیه کرد.دیدگاهها بسته شده است.