تاثیر «سلام بمبئی» بر آمار فروش فیلم‌ها

علی سرتیپی – مدیرعامل شرکت پخش فیلمیران – به عرصه گت: فیلم «سلام بمبئی» به کارگردانی قربان محمدپور در نخستین روز اکرانش ۶۰۰ میلیون تومان فروش داشت.

به گفته او، این فیلم که ۱۱ آذرماه به سینماها آمده، در حال حاضر در ۸۰ سینمای تهران و شهرستان اکران می‌شود.

وی همچنین آخرین آمار فروش دیگر فیلم‌هایی که پخش آن‌ها را در کشور برعهده دارد، به این ترتیب اعلام کرد: «فروشنده» به کارگردانی اصغر فرهادی ۱۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان و «نیمه شب اتفاق افتاد» تینا پاکروان یک میلیارد و ۴۷۰ میلیون تومان.

سرتپی علاوه بر این با اشاره به فروش یک میلیارد و ۲۰ میلیون تومانی فیلم «متولد ۶۵» به کارگردانی مجید برزگر در سینماهای کشور، گفت: فیلم «یتیم خانه ایران» به کارگردانی ابوالقاسم طالبی هم ۵۶۰ میلیون تومان در سینماها فروش داشته و با جمع فروش سیار در سالن‌های دانشگاه‌ها که ۲۰۰ میلیون تومان بوده، به رقم کلی ۷۶۰ میلیون تومان رسیده است.

به گزارش عرصه، فیلم «لاک قرمز» به کارگردانی سیدجمال سیدحاتمی یکی دیگر از فیلم‌هایی است که اکران آن‌ها به‌تازگی آغاز شده و طبق اعلام سعید خانی – مدیر پخش نسیم صبا – روز ۱۱ آذر در اولین روز نمایش خود ۲۵ میلیون تومان فروخته است.

خانی گفت: از آنجا که بیشتر سالن‌های سینما در اختیار فیلم «سلام بمبئی» است فقط ۱۱ سالن را برای نمایش «لاک قرمز» داریم  که بخشی از آن‌ها هم فیلم را چرخشی اکران می‌کنند؛ ولی با این وجود، با توجه به رضایت مخاطبان پس از تماشای فیلم، آمار روز نخست راضی‌کننده است.

او همچنین اضافه کرد که از ابتدای هفته آینده، چند سینما در شهرهای مشهد، اصفهان، کرج و گرگان «لاک قرمز» را اکران می‌کنند.

«مشکل گیتی» به کارگردانی بهرام کاظمی هم به گفته حبیب اسماعیلی – مدیر پخش رسانه فیلمسازان – تا ۱۱ آذرماه در تهران به فروش ۱۱۵ میلیون تومانی رسیده است.

اسماعیلی در این‌باره گفت: اکران این فیلم در مشهد از جمعه ۱۲ آذرماه شروع شده و در شهرهای دیگر هم از هفته آینده آغاز می‌شود.

فیلم «خشکسالی و دروغ» به کارگردانی پدرام علیزاده که به گفته احمد مختاری، از دفتر پخش هدایت فیلم، امکان افزایش سینماهایش در تهران، خیلی زیاد نیست، به فروش کلی دو میلیارد و ۶۱۰ میلیون تومان در کشور رسیده است.

مختاری در این‌باره گفت: اکران این فیلم در شهرستان‌ها که تا شب گذشته ۹۲۵ میلیون تومان فروش داشته است، همچنان ادامه دارد.

فیاض پارسیان – مدیر پخش سوره مهر – نیز آمار فروش کلی فیلم «سیانور» به کارگردانی بهروز شعیبی را تا شامگاه ۱۱ آذرماه، دو میلیارد و ۵۸۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: متاسفانه یا خوشبخانه با شروع اکران فیلم «سلام بمبئی» تعداد سینماهای نمایش‌دهنده «سیانور» ریزش داشته و با وجود این‌که روند فروش خوبی را در روزهای قبل داشتیم، از روز گذشته با افت مواجه شده‌ایم و باید دید تا هفته آینده چه پیش می‌آید.دیدگاهها بسته شده است.