تقدیم اجرای یک تئاتر به هنرمند شهید

به گزارش عرصه به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، آرش عباسی نویسنده و کارگردان نمایش «پدران، مادران، فرزندان» قبل از اجرای این اثر نمایشی گفت: به طور حتم اجرای اول هر اثر نمایشی برای گروه اجرایی ، اجرای بسیار سختی خواهد بود به همین جهت از همه شما عزیزانی که در اجرای اول نمایش ما حضور پیدا کردید صمیمانه قدردانی می‌کنم.  ضمن اینکه اصولا صحبت کردن کارگردان برای تماشاگران قبل و بعد از اجرا یکی از مشکل‌ترین کارهاست که من غیر از امشب هیچ وقت چنین اشتباهی را انجام نمی‌دهم.

وی ادامه داد:  این پروژه نمایشی که در چارچوب پروژه مرکز مطالعات اجرایی قشقایی میزبان دوستداران تئاتر خواهد بود، پروژه بسیار عظیمی بود که قرار بود در فضایی همانند فستیوال تئاتر فجر روی صحنه باشد، اما به دلیل برخی از مشکلاتی که بر سر راه ما پیدا شد فقط توانستیم ۵۰ درصد کار را در این پروژه روی صحنه ببریم. به هر ترتیب بنده وقتی در کشور ایتالیا مشغول به تحصیل بودم همیشه امیدوار بودم شرایطی پیش بیاید که یک کارگردان بسیار بزرگ ایتالیایی به نام پیترو فلوریدیا به ایران بیاید تا من به شکل بسیار ویژه این هنرمند را به دوستداران تئاتر ایران معرفی کنم. این اتفاق با تمام سختی‌هایش امروز افتاده و من امیدوارم با حضور این کارگردان بزرگ ایتالیایی روزهای خوبی را پشت سر بگذرانیم.

این کارگردان در اجرای این پروژه بین المللی توضیح داد: امشب قرار است تا با حضور لادن مستوفی این نمایش را افتتاح کنیم. بازیگری که بنده غیر از همکاری با نمایش « نویسنده مرده است» مایل بودم تا در این پروژه نیز با او همکاری کنم که متاسفانه این اتفاق نیفتاد اما همچنان آرزو می‌کنم روزی این شرایط به وجود آید تا من در اجرای این اثر نمایشی از این بازیگر توانا بهره مند شوم. من این آرزو را دارم که لادن مستوفی از این پس در افتتاحیه هیچ از نمایش‌هایم حضور نداشته باشد و همواره بتوانم در مقام کارگردان از بازی او در نمایش هایم استفاده کنم.

لادن مستوفی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون هم پس از صحبت‌های کارگردان نمایش با ابراز خرسندی از حضورش در افتتاحیه نمایش «پدران، مادران، فرزندان» گفت: من این افتخار را داشتم که در نمایش «نویسنده مرده است» به کارگردانی آرش عباسی به عنوان بازیگر حضور داشته باشم. خوشبختانه ما از این نمایش چه در ایران و چه در ایتالیا فعالیت‌های بسیار موفقیت آمیزی داشتیم که مهم ترین این اتفاقات در مجموعه تئاتر شهر اتفاق افتاد.

وی افزود: سال ۹۳ که نمایش «نویسنده مرده است» را درایتالیا روی صحنه بردیم عکس العمل تماشاگران ایتالیایی بسیار جالب توجه بود چون آنها  تئاتر ایران تصوری داشتن که برای من بسیار جالب بود و از سوی دیگر خیلی خوشحال بودم که با اجرای موفق نمایش آنها این تصور غلط را در ذهنشان از بین بردند. گروه اجرایی نمایش نیز بسیار خوشحال بودند که ارتباط فرهنگی بین دو کشور ایران و ایتالیا صورت گرفته و این ارتباط فرهنگی بین هنرمندان و تماشاگر دو کشور برقرار شده است. ما باید بتوانیم حرف های خودمان را در قالب یک گویش انسانی با هنرمندان دیگر کشورها برقرار کنیم.

این بازیگر گفت: اجرای نمایش «پدران، مادران، فرزندان» فرصت بسیار مغتنمی است که می‌تواند به ارتباط فرهنگی کشورها کمک شایان توجهی کند. من به عنوان یک بازیگر امیدوارم که چنین اجراهایی در تئاتر شهر بیشتر اتفاق بیفتد. این نمایش مربوط به جنگ است و بنده لاقل یک آرزوی محال می‌کنم که روزی جهان ما پر از صلح و آرامش باشد تا بتوانیم در یک فضای پر از آرامش باهم حرف بزنیم.

مستوفی در پایان بیان کرد: طی روزهای گذشته یکی از هنرمندان سوریه‌ای به نام اناس البشا که در ماه های اخیر با حضور در مناطق جنگی  و بمباران شده سوریه برای کودکان  نمایش اجرا می‌کرد بر اثر بمباران بخشی از شهر حلب به شهادت رسید که من در اینجا از شما عزیزان می‌خواهم به افتخار این هنرمند بزرگ و تشویق او اجرای نمایش «پدران، مادران، فرزندان» را آغاز کنیم.

نمایش « پدران، مادران و فرزندان» به نویسندگی و کارگردانی آرش عباسی در قالب پروژه مرکز مطلعات اجرایی قشقایی روی صحنه میرود.

در این اثر نمایشی که ساعت ۱۹:۳۰ با قیمت بلیت ۲۰ هزار تومان و مدت زمان ۷۰ دقیقه به صحنه می رود دانیلا اسکارپاری و صنم نادری به عنوان بازیگر حضور دارند.

– دیدگاهها بسته شده است.