صحبت‌های خرمگاه در خصوص بازی با صبا

به گزارش عرصه و به نقل از سایت باشگاه استقلال، محمد خرمگاه در خصوص حواشی ایجاد شده در دیدار مقابل صبای قم اظهار کرد: پیش از هر چیز از بابت اتفاقاتی که در انتهای بازی رخ داد، ناراحتی و تاسف خودم را اعلام می کنم. استقلال یک پیروزی ارزشمند در قم به دست آورد که متاسفانه حواشی به وجود آمده تا حدی روی این بازی اثر گذاشت. از اینکه صحنه های ناپسندی در بازی پیش آمد، عذر خواهی خودم را نسبت به جامعه فوتبال ایران و هواداران میلیونی استقلال اعلام می کنم.

وی ادامه داد: در فوتبال، بسیاری من را می شناسند و سابقه فوتبالی و مربیگری من را می دانند. هرگز اهل جنجال و کارهای غیر ورزشی نبوده، نیستم و نخواهم بود اما متاسفانه مربی تیم صبای قم، نهایت بی ادبی و بی احترامی را در محیط مقدس ورزشی از خود نشان داد.

او افزود: ساکت الهامی از همان ابتدای بازی مرتب به تصمیمات داور اعتراض می کرد که به نظر در فرهنگ مربیگری ایشان اعتراضات پی در پی و داد و فریاد یک موضوع عادی است اما جرقه درگیری ها از جایی زده شد که الهامی در کمال بی ادبی و وقاحت، الفاظ بسیار زشت و ناشایستی که نمی توانم به زبان بیاورم علیه علیرضا منصوریان و من به کار برد. متاسفانه این آقا که گویا داد و فریاد و اخراج شدن از روی نیمکت برایش به یک مساله عادی تبدیل شده است، این را نمی فهمد که توهین به عضوی از خانواده استقلال به منزله توهین به چند ۱۰ میلیون هوادار استقلال و خانواده هایشان است. پیش از این شنیده بودم الهامی در کنار خط، ادبیات و شان یک مربی را به درستی حفظ نمی کند اما در این بازی برای من یقین حاصل شد که او نمی داند چه لباسی بر تن کرده و در چه حرفه ای مشغول به کار است. ادبیات او و کلماتی که از دهانش خارج شد، بسیار شرم آور بود. توهین به هر عضوی از خانواده استقلال، توهین به همه خانواده استقلال است. ایشان مطمئن باشد هرکس مقابل استقلال و هواداران آن بایستد، زیر موج خشم هواداران استقلال غرق خواهد شد. ضمن این که او سابقه خاصی در فوتبال و به خصوص استقلال ندارد که این گونه به خود اجازه بی حرمتی به خانواده استقلال را می دهد. فکر می کنم این رفتار او باعث خوشحالی آنهایی است که ادعای استقلالی بودن دارند اما دنبال نتیجه نگرفتن منصوریان هستند.

خرمگاه در ادامه بیان کرد: تصمیمات داور در این بازی کاملا درست بود و بنابر گواه تعدادی از کارشناسان، حتی یک پنالتی نیز برای استقلال گرفته نشد. ساکت الهامی بهتر است بداند که دوره مربیگری با داد و فریاد، به سر آمده است. صبای قم در دیدار جام حذفی به استقلال باخت و کلی سر و صدا و حاشیه ایجاد کرد و حالا نیز در خانه خود با دو گل شکست خوردند، باز هم مشغول حاشیه سازی و فرار رو به جلو هستند. آقایان بهتر است به جای نشان دادن بی ظرفیتی خود، کمی جنبه باخت داشته باشند زیرا باخت جزئی از فوتبال است. نکته قابل توجه این که آقای انوری به عنوان مسئول برگزاری مسابقه، توهین های ایشان به تیم داوری را شنیده و از آنها مطلع است. شاید اگر داور همان اوایل بازی الهامی را اخراج می کرد، دیگر این مسایل پیش نمی آمد و بازی به حاشیه نمی رفت.

مربی تیم فوتبال استقلال افزود: خیلی جالب است صمد مرفاوی به عنوان سرمربی صبای قم وقتی دو بازیکن در کنار خط با یکدیگر درگیر شدند، به دنبال ایجاد آرامش و جدا کردن آنها از یکدیگر بود اما ساکت الهامی به جای ساکت نشستن، کاری جز توهین و بی ادبی انجام نداد. نمی دانم او حریم مقدس ورزشگاه را با کجا اشتباه گرفته که به خود اجازه بدترین توهین ها و حتی پرتاب مشت به سمت مربی حریف را می دهد. بی ادبی های ساکت الهامی به سرمربی و مربی استقلال جای تاسف عمیق دارد اما همانگونه که بارها به دلیل رفتار غیرورزشی از کنار خط اخراج و دچار محرومیت شده است، از اتفاقات این بازی نیز چیزی یاد نمی گیرد و در آینده احتمالا شاهد بی ادبی و بی اخلاقی های او خواهیم بود.دیدگاهها بسته شده است.