منتظر تکمیل روند قانونیِ تحریم‌ های کنگره علیه ایران هستیم


سخنگوی اتحادیه اروپا درباره مصوبه اخیر مجلس سنا در تمدید تحریم های آمریکا علیه ایران گفت: تا تکمیل روند قانون گذاری صبر می کنیم و به همین جهت در این مرحله اقدام بیشتری را انجام نخواهیم داد.

به گزارش عرصه به نقل از اسپوتنیک، سخنگوی اتحادیه اروپا امروز در اظهاراتی اعلام کرد که این اتحادیه تصمیم سنای آمریکا درباره تمدید تحریم ها علیه ایران را بررسی ولی منتظر کامل شدن فرایند قانونیِ آن خواهد ماند.

«مایا کوسیانسیچ» (Maja Kocijancic) سخنگوی اتحادیه اروپا در این باره به خبرنگاران گفت: در ارتباط با تحریم‌ هایی که سنای آمریکا تصویب کرد، باید بگویم که ما تصمیم سنا را مورد توجه قرار داده و اکنون که این لایحه به کاخ سفید ارسال شده است، تا تکمیل روند قانون گذاری منتظر می‌ مانیم.

وی اعلام کرد: به همین جهت در این مرحله اقدام بیشتری را انجام نخواهیم داد.

لازم به ذکر است، مجلس سنای آمریکا روز گذشته لایحه تمدید تحریمهای ایران را به مدت ۱۰ سال دیگر تصویب کرد. این لایحه با ۹۹ رأی موافق و بدون رأی مخالف به تصویب رسید.

گفتنی است قانون تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران موسوم به قانون داماتو، قانونی است که در سال ۱۹۹۶ دولت آمریکا برای تحریم ایران به تصویب رساند. بر اساس این قانون، شرکت‌هایی که در یک سال بیش از چهل میلیون دلار در ایران سرمایه گذاری کنند از داد و ستد با دولت آمریکا محروم خواهند شد.

این قانون، توسط داماتو، سناتور ایتالیایی الاصل کنگره آمریکا و از جمهوریخواهان محافظه کار به کنگره آمریکا ارائه شد. قانون داماتو هر ۱۰ سال یک بار بازبینی می‌شود.دیدگاهها بسته شده است.