۲۰ فیلم برتر سال از نگاه «سایت‌اندساوند»

به گزارش عرصه به نقل از ورایتی، نشریه معتبر سینمایی «سایت‌اندساوند» که توسط بنیاد فیلم بریتانیا منتشر می‌شود پس از نظرسنجی، از بیش از ۱۵۰ خبرنگار سینمایی بین‌المللی، فیلم «تونی اردمن» به کارگردانی «مارن اِده» را در صدر فهرست ۲۰ فیلم برتر سال ۲۰۱۶ میلادی قرار داد.

«تونی اردمن» که با رونمایی در جشنواره کن یکی از نامزدهای نخل طلا بود و در نهایت موفق به کسب جایزه بهترین فیلم از نگاه انجمن بین‌المللی منتقدین (فیپرشی) شد، درباره پدری است که برای احیای رابطه خود با دخترش شوخی فریبنده‌ای را با او آغاز می‌کند.

این فیلم یکی از شانس‌های اصلی اسکار خارجی نیز محسوب می‌شود و در جوایز حلقه منتقدین نیویورک نیز عنوان بهترین فیلم خارجی سال را از آن خود کرد.

همچنین این فیلم در پنج شاخه شامل بهترین فیلم، کارگردانی، فیلمنامه و بهترین بازیگر مرد و زن نامزد کسب جایزه جوایز فیلم اروپا در سال ۲۰۱۶ است.

پس از فیلم «تونی اردمن»، فیلم‌های «مهتاب» ساخته «بری جنکینز» و «او» به کارگردانی «پل ورهوفن»در رتبه‌های دوم و سوم نظرسنجی مجله «سایت‌اند ساوند» درباره بهترین فیلم‌های سال ۲۰۱۶ قرار گرفتند و فهرست کامل ۲۰ فیلم برتر نیز در زیر آمده است:

۱. «تونی اردمن»/ «مارن اِده»

۲. «مهتاب» / «بری جنکینز»

۳. «او»/ «پل ورهوفن»

۴. «زن خاص»/ «کلی ریچاردت»

۵. «عزیر آمریکایی»/ «آندرا آرنولد»

۶. «من، دنیل بلیک»/ «کن لوچ»

۷. «منچستر کنار دریا»/ «کنت لونرگان»

۸. «چیزهایی که می‌آید»/ «میا هنسن-لاو»

۹. «پترسون»/ «جیم جارموش»

۱۰. «مرگ لوئی چهاردهم»/ «آلبرت سرا»

۱۱. «خریدار شخصی»/ «الیور آسایاس»

۱۱. «سیرانوادا» / «کریستی پویو»

۱۳. «آتش در دریا»/ جیانفرانکو رُسی»

۱۳. «Nocturama»/ «برتنارد بونلو»

۱۳. «جولیتا»/ «پدرو آلمادوار»

۱۶. «لالا لند»/ «دمین شزل»

۱۶. «فیلمبردار»/ «کریتسین جانسن»

۱۸. «عشق و دوستی»/ «ویت استیلمن»

۱۹. «آکواریس»/ «کلبر مندوسا فیلهو»

۱۹. «ویکتوریا»/ «سباستین شیپر»

سال گذشت فیلم‌های «آدمکش» (هو شیائو-شین)، «کارول» (تاد هاینس) و «مکس دیوانه: جاده خشم» (جورج میلر) به ترتیب مکان‌های اول تا سوم برترین فیلم‌های سال را در نظرسنجی مجله «سایت‌اندساوند» کسب کردند.دیدگاهها بسته شده است.