استوارنامه سفیر آکردیته ایران به رئیس جمهور آنگولا تقدیم شد


استوارنامه محسن موحدی قمی سفیر جدید ایران در آفریقای جنوبی و سفیر آکردیته جمهوری اسلامی ایران در آنگولا تقدیم رئیس جمهور آنگولا شد.

به گزارش عرصه، «محسن موحدی قمی» سفیر جدید ایران در آفریقای جنوبی و سفیر آکردیته جمهوری اسلامی ایران در آنگولا در لواندا پایتخت این کشور استوارنامه خود را تقدیم خوزه ادواردو دوسانتوز رئیس جمهور آنگولا کرد.

وی در دیدار با رئیس‌جمهور این کشور که در کاخ ریاست جمهوری انجام شد با ابلاغ سلام حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور، دولت و مردم ایران به رئیس جمهوری و مردم آنگولا، مراتب تسلیت رئیس جمهوری کشورمان را به علت درگذشت برادر رئیس جمهوری آنگولا اعلام نمود.

سفر آکردیته کشورمان در لواندا در این مراسم که جورج چیکوتی وزیر امور خارجه این کشور نیز حضور داشت، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای توسعه روابط دوستانه با این کشور و گسترش همکاری های بین دو کشور در همه زمینه های مورد علاقه را اعلام نمود.

دوسانتوز پس از مراسم رسمی، در دیدار با سفیر جمهوری اسلامی ایران ضمن ابراز خرسندی از حضور وی در لواندا، با اشاره به روابط بسیار خوب و تاریخی دو کشور از وزیر امور خارجه کشورش خواست تا با تعامل و همکاری با همتایش در جمهوری اسلامی ایران هر چه زودتر شرایط برگزاری اولین کمیته سیاسی بین دو کشور در سطح معاونین وزرای خارجه را فراهم نمایند.
 دیدگاهها بسته شده است.