اوباما مصوبه تمدید تحریمهای ایران را امضا می کند


کاخ سفید روز جمعه اعلام کرد که «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا به احتمال زیاد مصوبه تمدید ده ساله تحریمهای ایران را به امضا برساند.

به گزارش عرصه به نقل از رویترز، «اریک شولتز» سخنگوی کاخ سفید روز جمعه اعلام کرد که «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا به احتمال زیاد مصوبه «تمدید ده ساله تحریمهای ایران» را به امضاء برساند.

این سخنگوی کاخ سفید خطاب به خبرنگاران گفت که «ما معتقدیم که قانون تمدید تحریمهای ایران ضرورتی ندارد،‌ با این حال می دانیم که این قانون در توافق [هسته ای با] ایران اختلالی ایجاد نخواهد کرد». وی در ادامه افزود که پیش بینی می کند رئیس جمهور آمریکا این مصوبه را به امضاء برساند.

شولتز در ادامه اظهارات خود گفت: «تا زمانی که ایران به تعهدات مندرج در برجام پایبند بماند،‌ [آمریکا ] نیز پایبند خواهد ماند».

گفتنی است قانونی که تحریمهای کنونی آمریکا علیه ایران را به مدت ۱۰ سال دیگر (تا سال ۲۰۲۶) تمدید می نماید، روز پنج شنبه به اتفاق آراء در مجلس سنا به تصویب رسید و برای دریافت امضای رئیس جمهور به کاخ سفید ارائه شد.

مجلس سنای آمریکا با ۹۹ رأی موافق و بدون رأی مخالف این قانون را تصویب کرد و سناتور برنی سندرز تنها سناتوری بود که به آن رأی ممتنع داد.دیدگاهها بسته شده است.