جیب بر مترو و اتوبوس های تندرو دستگیر شد


جیب بر سابقه دار مترو و اتوبوس های تندرو در تهران دستگیر شد بازپرس پرنده با اجازه انتشار عکس بدون پوشش وی، از مالباختگان خواست برای ثبت شکایت به پلیس آگاهی مراجعه کنند.

به گزارش خبر نگار مهر، اول آذر امسال ماموران پلیس مترو مستقر در ایستگاه امام (ره) به حرکات مشکوک فردی در مابین مسافرین مشکوک شده، او را تحت نظر گرفته و زمانی که این شخص قصد ارتکاب سرقت داشت وی را دستگیر و در همان بازرسی اولیه موفق به کشف مقادیری مدارک شناسایی متعلق به افراد غیر، مقادیری وجه نقد و چندین دستگاه گوشی تلفن همراه از وی شدند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت به شیوه جیب بری» و به دستور بازپرس شعبه دوازدهم دادسرای ناحیه ۱۲ تهران، پرونده در اختیار اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با بررسی اسناد و مدارک شناسایی بدست آمده از متهم، کارآگاهان موفق به شناسایی تعدادی از مالباختگان شدند.

یکی از مالباختگان پس از حضور در اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ به کارآگاهان گفت: ساعت ۱۴ از ایستگاه فردوسی به سمت ایستگاه شریعتی، سوار اتوبوس خطوط بی آر تی شدم. به دلیل ازدحام جمعیت و شلوغی، به اجبار تا ایستگاه شریعتی در نزدیکی درب خروجی اتوبوس ایستادم.در ایستگاه شریعتی، هنگام خروج از اتوبوس شخصی قد بلند با من برخورد کرد. به راه خود ادامه دادم ؛ پس از حرکت اتوبوس متوجه شدم که کیف پولم حاوی پول، کارت دانشجویی، عابربانک و … سرقت شده است.

مالباخته ای دیگر پس از حضور در اداره هفدهم پلیس آگاهی و شناسایی گوشی تلفن همراهش به کارآگاهان گفت: اول آذر، در ایستگاه مترو مورد سرقت قرار گرفته اما به علت شلوغی داخل ایستگاه متوجه سرقت محتویات جیب خود نشده تا اینکه از طریق تماس پلیس اطلاع پیدا کرده که اموالش کشف شده است.

در تحقیقات از متهم پرونده محمد ۴۷ ساله که در زمان دستگیری خودش را با نام جعلی «محمد یونسی» معرفی کرده بود، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که وی با وجود نداشتن شغلی مشخص و طرح ادعای بلامکان بودن، در حال حاضر دارای یک واحد مسکونی شخصی در محدوده خیابان جمهوری است و بنا بر اعترافاتش از اوایل سال جاری سرقت هایش به شیوه جیب بری از مسافرین خطوط مترو و بی آر تی را آغاز کرده است.

سرهنگ کارآگاه داوود فرد معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، به خبرنگار مهر افزود: با توجه به شناسایی تعدادی از مالباختگان، اعتراف صریح متهم به دهها فقره جیب بری، سوابق متهم در جرایم مرتبط با سرقت بویژه جیب بری و به برای  شناسایی سایر جرایم ارتکابی متهم بویژه شناسایی سایر شکات و مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی بازپرس پرونده صادر شده است، لذا از شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا برای پیگیری شکایات خود به اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.دیدگاهها بسته شده است.