درخواست سارا خادم الشریعه برای تحصیل در دانشگاه تهران

به گزارش عرصه و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ملی ورزشهای دانشگاهی، عصر روز گذشته در نشست هیات رئیسه فدراسیون ملی ورزشهای دانشگاه از سوی دکتر مجتبی صدیقی معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان کشور با هدای لوح و هدیه ای از اقدام اخلاقی سارا خادم الشریعه بانوی شطرنج باز ایران در رقابتهای گرندپری روسیه تقدیر بعمل آمد.
در متن دکتر صدیقی به بانوی پرافتخار کشورمان آمده است:
« سرکار خانم سارا خادم الشریعه
 باسلام
اقدام تحسین برانگیز و انسانی شما در رقابتهای گرندپری شطرنج بانوان جهان در سال ۲۰۱۶ بار دیگر نام ایران اسلامی را در سرتاسر جهان بلند آوازه نمود و روحیه جوانمری، گذشت و فتوت در میادین و رقابتهای بین المللی ورزش را ترسیم و به رخ جهانیان کشید. یقین دارم که این حرکت شما به عنوان کم نظیرترین حرکت در شطرنج جهانی همواره در یادها خواهد ماند و مایه افتخار ملت ایران و به ویژه بانوان وزرشکار ما خواهد بود. جامعه ورزش دانشگاهی تصمیم اخلاقی شما را ارج نهاده سرلوحه تمامی فعالیت های خود در عرصه های ملی و بین المللی قرار می دهد.»

سارا خادم الشریعه که درخواست تحصیل در دانشگاه تهران را مطرح کرد، در پایان این مراسم گفت : تصمیم وزارت علوم و سازمان امور دانشجویان باعث دلگرمی من و ورزشکاران می شود و امیدوارم این روند برای تقدیر و زمینه تحصیل ورزشکاران قهرمانی چون من در دانشگاه های وزارت علوم ادامه داشته باشد و روز به روز شاهد توجه آنها به ورزشکاران باشیم.
وی با تبریک روز دانشجو گفت: من باید سال گذشته کنکور می دادم اما به خاطر حضور در ورزش حرفه ای موفق به ادامه تحصیل نشدم. تحصیلات دانشگاهی امر مهمی است و امیدوارم از امسال بتوانم تحصیلم را ادامه دهم.
به گزارش عرصه، سارا سادات خادم الشریعه در دور آخر گرندپری بانوان جهان در روسیه در جایگاه سوم جهان ایستاد.دیدگاهها بسته شده است.