«اولاند» روسیه را به مانع‌تراشی نظام‌مند در مسأله سوریه متهم کرد


رئیس‌ جمهور فرانسه امروز روسیه را به مانع‌ تراشی نظام مند در مسیر حل بحران سوریه متهم کرد.

به گزارش عرصه به نقل از فرانس ۲۴، رئیس جمهور فرانسه که خبر تنزّل شدید محبوبیت وی این روزها بر خط خبری بسیاری از رسانه ها قرار گرفته است، امروز با تأکید بر مواضع پیشین خود به تکرار اتهامات پاریس علیه مسکو پرداخت.

«فرانسوا اولاند» رئیس جمهور فرانسه امروز چهارشنبه روسیه را به «مانع‌ تراشی نظام مند» در پرونده سوریه در شورای امنیت سازمان ملل متحد متهم کرد و مدعی شد که تلاش های لازم از سوی مسکو برای تحقق آتش بسِ ۷ روزه در شهر حلب واقع در سوریه را به انجام نرسانده است.

رئیس جمهور فرانسه در بیانیه خود در این باره مدعی شد: مانع‌تراشی نظام مند روسیه باعث شده است تا «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه در فعالیت های مخرب خود گستاخانه تر عمل کند و به غیرنظامیان سوری آسیب برساند.

لازم به ذکر است، سوریه از سال ۲۰۱۱ تا کنون درگیر جنگ با گروه های تروریستی مورد حمایت غرب است؛ گروهک هائی که فهرست بلند جنایات شان حتی سازمان های به اصطلاح حقوق بشری را نیز به صدا درآورده است.

بررسی ادبیات پیشین  جنگ با تروریست ها در سوریه نشان می دهد هربار که ارتش به کمک نیروهای مردمی این کشور به پیروزی های چشمگیری علیه تروریست ها دست یافتند؛ حامیان این گروه ها یک صدا خواستار توقف درگیری ها شده اند.دیدگاهها بسته شده است.