بازگشت سپیدرود به صدر جدول لیگ یک در پایان هفته شانزدهم

به گزارش عرصه، در بازی‌های امروز لیگ آزادگان، فجرسپاسی توانست دومین برد متوالی خود را با غلامحسین پیروانی کسب کند. همچنین تیم خونه به خونه بابل با پیروزی مقابل ملوان بندر انزلی، صدر جدول را از این تیم گرفت تا سپیدرود رشت با پیروزی مقابل گل گهر سیرجان به صدر جدول بازگردد. در آخرین بازی امروز هم پارس جنوبی با پیروزی مقابل استقلال اهواز قعر نشین به رده چهارم صعود کند.
راه آهن یزدان یک – نساجی مازندران یک
در یکی از مهمترین دیدارهای لیگ دسته اول فوتبال ایران، تیم‌های راه‌آهن یزدان و نساجی مازندران که با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند به مصاف هم رفتند. در این دیدار ابتدا مقداد قباخلو در دقیقه ۵۱ با یک ضربه سر دروازه شاگردان مهدی پاشازاده را گشود ولی در ادامه راه‌آهن با فشار زیادی که روی دروازه نساجی وارد کرد، توانست توسط هادی شکوری بازیکن کهنه کارشان در دقیقه ۵۶ گل تساوی را به ثمر برسانند. پس از این گل وضعیت بازی متعادل پیش رفت تا این دیدار با نتیجه یک بر یک به پایان برسد.
با این تساوی راه آهن یزدان و نساجی قائم شهر ۲۵ امتیازی شدند و به ترتیب در رده ششم و هفتم قرار گرفتند.
سپیدرود رشت یک – گل گهر سیرجان صفر
تیم سپیدرود رشت که هفته گذشته با باختی عجیب و سنگین مقابل ایرانجوان بوشهر صدر جدول را از دست داده بود، این هفته توانست با پیروزی مقابل تیم سوم جدول رده بندی دوباره به صدر جدول بازگردد. تک گل سپیدرود رشت را در این دیدار سهیل حق شناس در دقیقه ۵۳ به ثمر رساند.
شاگردان علی نظر محمدی با این پیروزی و با توجه به باخت ملوان در دیدار همزمان امروز، توانستند با ۳۱ امتیاز به صدر جدول رده بندی بازگردند. همچنین گل گهر سیرجان با این باخت ۲۶ امتیازی باقی ماند و به رده پنجم سقوط کرد.
خونه به خونه بابل ۲ – ملوان بندر انزلی صفر
در مهمترین دیدار امروز لیگ آزادگان تیم صدرنشین رقابت‌ها مقابل پرمهره‌ترین تیم مسابقات کاری از پیش نبرد و با نتیجه دو بر صفر بازی را واگذار کرد. خونه به خونه بابل که هفته گذشته مقابل تیم قعرنشین فجر سپاسی تن به شکست داده بود در این هفته توانست با دو گل میثم نقی زاده از روی نقطه پنالتی این بازی را پیروز از میدان خارج شود.
با این نتیجه خونه به خونه بابل ۲۷ امتیازی شد و جای گل گهر سیرجان در رده سوم را گرفت و شاگردان محمد مایلی کهن هم به رده دوم جدول رده بندی سقوط کردند و نتوانستند صدر جدول را حفظ کنند.
فولاد یزد صفر – فجر سپاسی شیراز ۲
تیم فجر سپاسی که به نظر می‌رسد با هدایت غلامحسین پیروانی به روزهای خوب خود نزدیک شده، این هفته توانست یکی از رقیبان خود برای بقا در لیگ یک را با دو گل شکست دهد. گل‌های فجر سپاسی را در این دیدار، مجید جلالی فر(۱۸) و ایمان باصفا(۶۰) به ثمر رساندند. شاگردان پیروانی با این پیروزی ۱۱ امتیازی شدند و خود را به دو امتیازی فولاد یزد ۱۳ امتیازی رساندند.
اکسین البرز یک – ایرانجوان بوشهر ۲
ایرانجوان بوشهر برای دومین هفته متوالی توانست یکی دیگر از تیم‌های مدعی لیگ آزادگان را شکست دهد. آنها که با هدایت سعید مفتخر هفته گذشته توانستند سپیدرود صدرنشین را با نتیجه سه بر یک شکست دهند، این هفته هم تیم اکسین البرز که فیروز کریمی را روی نیمکت خود به عنوان سرمربی دارد، مغلوب کنند. گل های این بازی را حجت اسلامی(۹) و مهدی قائدی(۷۵) برای ایرانجوان بوشهر و مجتبی زارعی(۶۰) برای اکسین البرز به ثمر رساندند. با این نتیجه ایرانجوان بوشهر ۱۸ امتیازی شد و به رده چهاردهم صعود کرد.

دیگر نتایج هفته شانزدهم لیگ آزادگان به شرح زیر است:
آلومینیوم اراک یک – بادران تهران صفر
گل: رضا سلیمانی (۸۸)
مس رفسنجان ۶ – خیبر خرم آباد یک
گلها: محسن طرحانی(گل به خودی – ۱) ، جواد رمضانی (۴۰) ، مجتبی محبوب مجاز (۴۳) ، احسان پیرهادی (۴۷) ، عباس کاظمیان (۷۵) ، علیرضا معمولی (۸۵) برای مس رفسنجان
سید حسین حسینی (۷۷) برای خیبر خرم آباد
پارس جنوبی جم یک – استقلال اهواز صفر
گل: محمد علی اکبرخواه (۷۹) برای پارس جنوبی جمدیدگاهها بسته شده است.