تاج: سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا ۳+۱ است

به گزارش عرصه، مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال درباره سهمیه‌های فوتبال ایران در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا گفت: سهمیه ایران در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا سه بعلاوه یک است. کنفدراسیون فوتبال اسیا طی نامه‌ای به ایران نحوه قرعه‌کشی را اعلام کرده که در این نامه ایران در جایگاه سوم غرب آسیا بوده و تیم‌های استقلال خوزستان، ذوب آهن و پرسپولیس به صورت مستقیم و استقلال تهران در مسابقه پلی اف حضور خواهند داشت.

وی در ادامه بیان کرد: امروز سایت AFC در خبری جدول رتبه بندی فدراسیون‌های آسیا را اعلام کرده اما در انتهای خبر آورده است که به دلیل اینکه عراق نتوانسته مجوزهای حرفه‌ای را کسب کند، سهمیه مستقیم خود را از دست داده و با توجه به اینکه امارات و عربستان سقف سهمیه‌ها (۳+۱) را کسب کرده‌اند، به صورت اتوماتیک این امتیاز به ایران واگذار می‌شود.

رئیس فدراسیون فوتبال در پایان گفت: سهمیه فوتبال ایران در لیگ قهرمانان در سال ۲۰۱۷، سه تیم در مرحله گروهی که شامل تیم های استقلال خوزستان، ذوب آهن و پرسپولیس و یک تیم در مرحله پلی آف (استقلال تهران) است.

به گزارش عرصه، صحبت‌های رئیس فدراسیون در حالی انجام شده که AFC در رتبه‌بندی خود که امروز روی سایتش قرار داد، از سهمیه ۲+۲ برای ایران یاد کرده است و صحبتی مبنی بر افزایش سهمیه ایران به دلیل اینکه عراق نتوانسته مجوزهای حرفه‌ای لازم را کسب کند نداشته است.دیدگاهها بسته شده است.