رئیس جمهور ایتالیا با استعفای نخست وزیر این کشور موافقت کرد


رئیس جمهور ایتالیا با استعفای «ماتئو رنزی» نخست وزیر وقت این کشور موافقت کرد.

به گزارش عرصه به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک،‌ دفتر ریاست جمهوری ایتالیا با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد که «سرجیو ماتارلا» رئیس جمهور این کشور با استعفای «ماتئو رنزی» نخست وزیر وقت موافقت کرده است.

گفتنی است که روز یکشنبه، مردم ایتالیا با شرکت در یک همه پرسی سراسری به طرح اصلاح قانون اساسی که از سوی نخست وزیر این کشور پیشنهاد شده بود،‌ رأی مخالف دادند.

در واقع، این همه پرسی معیاری برای سنجش میزان محبوبیت رنزی در میان مردم ایتالیا بود که در نهایت با مخالفت گسترده رأی دهندگان با طرح پیشنهادی نخست وزیر،‌ رنزی دوشنبه شب گذشته تصمیم خود برای کناره گیری از این مقام را اعلام نمود.

با این حال،‌ رئیس جمهور ایتالیا از رنزی خواست که استعفای خود را تا زمان تصویب لایحه بودجه ۲۰۱۷ به تعویق بیاندازد. بدین ترتیب،‌ پارلمان ایتالیا با تصویب بودجه این کشور در ساعات اولیه روز چهارشنبه راه را برای استعفای نخست وزیر وقت هموار نمود.

ماتئو رنزی اوایل روز چهارشنبه در صفحه توئیتر خود نوشت: «لایحه بودجه به تصویب رسید و استعفای رسمی در ساعت ۱۹ به وقت محلی پذیرفته شد. با سپاس از همه. زنده باد ایتالیا».دیدگاهها بسته شده است.