رقابت ۴۳ فیلم اسکار خارجی در جشنواره‌ی «پالم اسپرینگز»

به گزارش عرصه به نقل از «درَپ»، بیست وهشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «پالم اسپرینگز» آمریکا (۲۰۱۷) در بخشی تحت عنوان «Awards Buzz» به نمایش فیلم‌های منتخب حاضر در شاخه بهترین فیلم خارجی هشتادونهمین دوره جوایز سینمایی اسکار می‌پردازد.

امسال ۸۵ فیلم خارجی از کشورهای گوناگون از سوی آکادمی اسکار واجد شرایط رقابت در شاخه بهترین فیلم غیرانگلیسی اسکار شناخته شدند که از این تعداد ۴۳ فیلم منتخب در جشنواره فیلم «پالم اسپرینگز» به روی پرده خواهند رفت و برای کسب جایزه بهترین فیلم از نگاه انجمن بین المللی منتقدین فیلم (فیپرشی) در این رویداد سینمایی رقابت می‌کنند.

هیئت داوران انجمن بین المللی منتقدین فیلم (فیپرشی) علاوه بر اعطای جایزه بهترین فیلم، جوایز بهترین بازیگر مرد و زن را نیز از میان این ۴۳ فیلم خارجی انتخاب می‌کنند.

علاوه بر فیلم «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی نماینده سینمای ایران در اسکار ۲۰۱۷، فیلم‌هایی چون «نرودا» ساخته «پابلو لارائین»، «جولیتا» به کارگردانی «پدرو آلمادوار»، «تونی اردمن» به کارگردانی «مارن اِده»، «او» ساخته «پل ورهوفن»، «بهشت» از «آندری کونچالوفسکی»، «سیرانوادا» ساخته «کریستی پویو»، «پس‌تصویر» ساخته «آندری وایدا» کارگردان تازه درگذشته و بزرگ سینمای لهستان، «بُت» ساخته «هانی ابوسعید»، «آتش در دریا» به کارگردانی «جیانفرانکو رُسی»، «گنجشک‌ها»از «رونار رونارسون»، «مرگ در سارایوو» از «دنیس تانویچ» و «استفن زوئیگ: خداحافظی با اروپا» از دیگر فیلم‌های شاخص این بخش از جشنواره هستند.

بیست وهشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «پالم اسپرینگز» آمریکا از تاریخ ۵ تا ۱۶ ژانویه ۲۰۱۷ (۱۶ تا ۲۷ دی) برگزار می‌شود.


 دیدگاهها بسته شده است.