مدیر باشگاه‌نیروی زمینی: برخی فکر می‌کنند برد و باخت برایمان مهم نیست

مدیر باشگاه نیروی زمینی ارتش در گفت و گو با عرصه، درباره وضعیت کنونی تیم بسکتبال این باشگاه اظهار کرد: تیم نیروی زمینی یکی از جوان‌ترین تیم‌ها در لیگ‌برتر است که با بازیکنانی در رده سنی پایین در رقابت‌های این فصل شرکت کرده‌است. ما در این فصل برابر تیم‌هایی تن به شکست داده‌ایم که مدعیان لیگ بوده‌اند اما بازهم برابر ما کار ساده‌ای نداشته‌اند.

حسن‌پور در ادامه با بیان اینکه تیم نیروی زمینی دو تفاوت مهم با تیم‌های دیگر دارد تصریح کرد: تیم نیروی زمینی با بازیکنان کم تجربه و نداشتن بازیکن خارجی که بسیار تاثیرگذار هستند، بازی می‌کند که این تفاوت در بازی با دانشگاه آزاد بسیار قابل لمس بود. تیم‌هایی که برابر ما به میدان می‌آیند در تمام دقایق بازی از تمام نفرات خارجی خود استفاده می‌کنند. همه تیم‌ها برابر ما بازیکنان خارجی‌شان را در زمین نگه می‌دارند و آنها هستند که با امتیازآوری نتیجه را تعیین می‌کنند. با این حال خوشحالم که جوانان نیروی زمینی آنقدر توانمند هستند که تیم‌ها تنها با بازیکنان خارجی برابرشان پیروز می‌شوند.

مدیر باشگاه نیروی زمینی افزود: هیچ تیمی بدون بازیکن خارجی نمی‌تواند برابر ما برنده شود. اکنون می‌گویم حتی پتروشیمی هم بدون بازیکن خارجی نمی‌تواند تیم ما را شکست دهد چرا که نیروی زمینی جوانانی دارد که با قدرت و انگیزه پا به میدان می‌گذارند و رقابت می‌کنند. برابر شیمیدر هم شاهد بودید که شایسته برد بودند اما یکسری اتفاق‌ها افتاد.

حسن‌پور با انتقاد از داوری دیدار برابر شیمیدر بیان کرد: من هیچ‌وقت درباره داوری‌ها صحبت نمی‌کنم اما بعد از بازی با شیمیدر احساس کردم همیشه اتفاق‌های بد برای نیروی زمینی است. شاید برخی فکر می‌کنند برد و باخت برای تیم ما اهمیت ندارد اما اینطور نیست. این جوانان از جان خود می‌گذارند و می‌جنگند اما با یک سوت اشتباه تمام زحمت‌هایشان تباه می‌شود. اشتباه‌های داوری در این مسابقه واقعا بر نتیجه تاثیرگذار بود و به نظرم چنین اتفاق‌هایی که فقط برای نیروی زمینی می‌افتد باعث می‌شود تا انگیزه نسل آینده بسکتبال ایران که اکنون در ترکیب نیروی زمینی هستند از بین برود.

او ادامه داد: این بازیکنان با تمام وجود تمرین می‌کنند. در طول هفته جلسه‌های تمرینی پرفشاری دارند. همه این‌ها سرمایه‌های کشور هستند اما وقتی نتیجه کارشان با اشتباه‌های داوری تغییر می‌کند و حقشان ضایع می‌شود سرد می‌شوند. من نگران این موضوع هستم چرا که احساس می‌کنم خیلی‌ها فکر می‌کنند برد و باخت برای این بازیکنان و مجموعه ما مهم نیست. همه بازیکنان بعد از باخت برابر شیمیدر ناراحت بودند چرا که اعتقاد داشتند حقشان ضایع شده‌است.

مدیر باشگاه نیروی زمینی همچنین گفت: ما در بازی با دانشگاه‌آزاد نیز از داوری رضایت نداشتیم اما آنقدر بد بودیم که اعتقاد داشتیم خودمان بازنده مسابقه شدیم اما در این مسابقه واقعا بازیکنان تیم جنگیدند و در لحظه‌های حساس اشتباه‌های داوری کار دست ما داد. همه سوت‌ها در شرایط ۵۰ – ۵۰ به سود حریف بود و دربرخی مواقع خطاهای آشکار برای ما گرفته نمی‌شد. من اکنون هم این حرف‌ها را می‌زنم چون مجموعه ما همیشه در راستای پیشرفت بسکتبال کشور گام برداشته و تلاش ما خدمت به ورزش کشور است و معتقدم تکرار این موارد باعث سرد شدن ستاره‌های آینده بسکتبال ایران خواهد بود.دیدگاهها بسته شده است.