نوراللهی: راضی به نیمکت‌نشینی نبودم اما اعتراضی هم نداشتم

به گزارش عرصه، احمد نوراللهی، هافبکی که این فصل با تصمیم برانکو ایوانکوویچ بیشتر اوقات روی نیمکت پرسپولیس نشسته بود، احتمالا برای گذراندان خدمت سربازی خود به تیم تراکتورسازی، رقیب اصلی سرخپوشان تهران در کورس قهرمانی می‌پیوندد. این بازیکن در گفت‌وگویی که مدیر برنامه‌اش در اختیار عرصه قرار داده درباره آخرین وضعیتش به صحبت پرداخته است.

*برانکو گفته رفتنت از پرسپولیس قطعی شده و نیم فصل جدا می‌شوی.
بله. باید به سربازی بروم و در همین رابطه شرایطم را چند روز قبل به برانکو گفتم و نیم فصل جدا می‌شوم.

*به تراکتورسازی می‌روی؟
باید برای گرفتن دفترچه اعزام به خدمت اقدام کنم و کد یگان محل خدمتم آن موقع مشخص می‌شود.

*ولی طبیعی است که به تراکتورسازی بروی و قطعا مدیران آن باشگاه پیگیر دریافت کد و امریه تو خواهند شد.
فعلا به سه بازی باقیمانده پرسپولیس فکر می‌کنم. بعد از آن و در نیم فصل بازیکن هر تیمی باشم برای موفقیتش تلاش خواهم کرد.

*از لیگ یک به پرسپولیس آمدی و زود هم جا افتادی. از روزهای اول حضورت بگو.
با نظر علی دایی جذب شدم. از همان هفته دوم هم به من اعتماد کرد و بعد هم مربیان بعدی برایم زحمت کشیدند و خوشبختانه شرایط خوبی برایم ایجاد شد.

*ولی قطعا از نیمکت نشینی‌های فعلی ات راضی نیستی.
بحث عدم رضایت با اعتراض فرق می‌کند. عدم رضایت، حس رقابت را در بازیکن زنده نگه می‌دارد. هر بازیکنی بگوید از نیمکت نشینی راضی است یا دروغ گفته یا انگیزه‌ای برای رقابت و رسیدن به ترکیب ندارد. من هم دلیل نیمکت نشینی‌ام را هیچگاه نپرسیده‌ام و نمی‌پرسم چون روزهایی که فیکس بازی می‌کردم هم نپرسیدم چرا فیکس هستم. تیم ما سرمربی دارد و هر سرمربی بر اساس تفکراتش ترکیب را از آماده ترین‌ها می‌چیند. من تا لحظه آخر تابع تصمیمات برانکو خواهم بود.

*دوست داری روز آخر نیم فصل مقابل سیاه جامگان بازی کنی و در ورزشگاه آزادی از هواداران خداحافظی کنی؟

طبیعی است دوست داشته باشم ولی مهمتر از آن دوست دارم آنچه را کادر فنی مدنظر دارد انجام دهم.

*احمد نوراللهی نه اهل حرف زدن و جار و جنجال است و نه حاشیه دارد تا جایی که اخیرا مجتبی محرمی در حمایت از تو گفته بود نوراللهی سبک تازه‌ای از شماره هشت‌های پرسپولیس را نشان داده است. با همین رفتار هم محبوب هواداران شده‌ای و این را می‌شود این روزها در فضای مجازی به خوبی حس کرد.
مردم لطف دارند. من یادگرفته‌ام نان حلال به خانه ببرم. از حاشیه و جنجال هم بیزارم. کار من فوتبال است و فوتبال با حاشیه به جایی نمی‌رسد. باید کاری را انجام بدهم که سرمربی از من می‌خواهد. از همه هواداران عزیز ممنونم و لطف‌شان را فراموش نمی‌کنم.

*یک کلام شفاف و صریح بگو. از برانکو یا مدیریت باشگاه دلخوری داری؟
اصلا. من در چارچوب وظایف بازیکن و برانکو در چارچوب رفتارهای یک سرمربی با هم ارتباط داشتیم و داریم. وظیفه و حدود وظایف و اختیارات همه هم مشخص است. مدیریت هم کلان‌تر از این مسائل را اداره می‌کند و هیچگاه با هم تضاد و اختلاف و اصطحکاک نداشتیم و نداریم. از برانکو و مدیریت باشگاه ممنونم.

*چه مدت از قراردادت با پرسپولیس باقی مانده است؟
یک سال و نیم.

*صحت دارد که خدمت تو هفت ماه است؟
شرایط کسری خدمت را نمی‌دانم و تا زمانی که خدمت شروع نشده نمی‌شود اظهار نظر کرد.

*اگر بنا به رفتن به تبریز و تراکتورسازی باشد شرایط آنجا را چگونه می‌بینی؟
تراکتور و هوادارانش را همه می‌شناسند. چون هنوز هیچ چیزی قطعی اعلام نشده نمی‌خواهم در این باره صحبت کنم. فقط می‌توانم بگویم لباس هر تیمی را بپوشم مثل یک سرباز در خدمت آن تیم خواهم بود. اگر قسمت بود و تراکتوری شدم بعدا مفصل حرف خواهم زد اما در این شرایط فقط می‌توانم بگویم تراکتور و هوادارانش نیاز به تعریف من ندارند.

*راستی با زبان آذری آشنایی داری؟
مادرم اصالتا آذری است.

*پرسپولیس این هفته در مشهد بازی دارد. نتیجه را چگونه پیش بینی می‌کنی؟
پدیده تیم خوبی است و دیدید مقابل تراکتور هم مساوی گرفت. اشتباه است که این تیم را دست کم بگیریم.

*بهترین روز احمد نوراللهی در پرسپولیس چه روزی بود؟
روزهای خوب زیاد بوده است.داربی اول که یک نیمه بازی کردم و دو بر یک بردیم یا داربی که با چهار گل بردیم روزهای خوبی بودند. از همه مهمتر پوشیدن پیراهن شماره هشت بود که از بچگی آرزوی آن را داشتم.

*حرف آخر؟
پرسپولیس،استقلال،تراکتور و همه تیم های پر هوادار و ریشه دار نه با رفتن یک بازیکن نابود می شوند نه با آمدن یک بازیکن قدرت صدچندان پیدا می‌کنند. هویت و قدرت اصلی این تیم‌ها در ریشه و هواداران‌شان است.من همیشه مدیون هواداران هستم و دست‌شان را می‌بوسم.دیدگاهها بسته شده است.