کارنامه هلال‌احمر در اربعین ۹۵/توفیق حضور همیشگی در کنار مردم

به گزارش عرصه، دکتر سید امیر محسن ضیائی در دیدار با آیت الله سعیدی، تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) با بیان اینکه حضور در شهر مقدس قم به دو منظور دیدار با شما و شرکت در کنفرانس بین المللی حقوق بشر دوستانه صورت گرفته، افزود: این کنفرانس با همکاری جمعیت هلال احمر و کمیته بین المللی صلیب سرخ و با حضور اندیشمندان ۲۰ کشور جهان، امروز و فردا در شهر قم برگزار می شود.

وی با بیان اینکه صاحبنظران در این نشست به بحث درباره حقوق بین الملل بشردوستانه و ارتباط آن با آیات قرآن کریم و احادیث و روایات اسلامی می پردازند، تاکید کرد: در دین مقدس اسلام زمینه حقوق بشر وجود دارد و تمام حقوق مربوط به انسان، محیط زیست و حتی حیوانات نیز در جنگ مورد توجه و تاکید اسلام قرار گرفته و همین مسئله باعث شگفتی بسیاری از اندیشمندان سراسر دنیا که در زمینه حقوق بشر فعالیت می کنند، شده است.

سه ماموریت بزرگ هلال احمر در ایام اربعین

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به خدمات هلال احمر ایران در ایام اربعین چه در داخل کشور و چه در کشور عراق اذعان کرد: افتخار هلال احمر، حضور در عملیات ها و اجتماعات بزرگ انسانی است و هر جا که مردم حضور داشته باشند، است و جمعیت هلال احمر همواره برای خدمت رسانی حاضر است.

ضیائی تصریح کرد: در اربعین امسال که کارنامه پرافتخار دیگری برای هلال احمر رقم خورد، سه ماموریت مهم بر عهده جمعیت بود؛ ماموریت بزرگ امدادی در داخل کشور، ماموریت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در کشور عراق و همچنین ماموریت امدادرسانی در زمان بحران‌های احتمالی و به همین منظور حدود ۲ هزار و ۲۰۰ نیروی عملیاتی به کشور عراق اعزام شد.

وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر در ایام اربعین امسال بیش از ۷۰ تن دارو به کشور عراق منتقل کرد، گفت: انتقال داروها با مجوز نخست وزیر عراق و به صورت زمینی انجام شد.

اجرای موفق طرح ملی امداد و نجات اربعین و طرح همسفران خورشید در ماه صفر

رئیس جمعیت هلال احمر افزود: همچنین در خاک ایران ۳ قرارگاه مرزی مستقر شد و با حضور پنج بالگرد امدادی و برپایی اردوگاه اسکان اضطراری به استعداد ۵۰۰ چادر برای اسکان ۲۰ هزار نفر، خدمات رسانی به زائران پیاده به خوبی انجام شد.

ضیائی با اشاره به اینکه ۸۰ پایگاه امدادی جمعیت هلال احمر به شکل مستقیم در ایام اربعین در حال خدمت رسانی به زائران پیاده امام حسین (ع) بودند، اظهار کرد: دیگر پایگاه‌های جمعیت نیز به صورت آماده باش در خدمت زائران بوده و در واقع جمعیت هلال احمر از داخل کشور و تا بین‌الحرمین در کنار مردم حضور داشتند.

رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه با اشاره به برگزاری موفق طرح بزرگ همسفران خورشید در ایام آخر ماه صفر و به منظور خدمت رسانی به زائران پیاده امام رضا (ع) نیز گفت: این خدمات رسانی را به مثابه یک توفیق بزرگ برای هلال احمر می‌بینیم و مطمئن هستیم که خدمت بدون چشمداشت و مخلصانه هلال احمری‌ها، دستگیر ما خواهد بود و امیدواریم این خدمات مرضی خداوند متعال قرار گیرد.

ویزیت ۲۳ هزار زائر حسینی در موکب فاطمه معصومه(س)

دکتر گلفشان؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم نیز در این مراسم با بیان اینکه این جمعیت در ایام خاص از جمله ایام محرم و صفر و اربعین حسینی در کنار بسیاری از دستگاه های خدمت رسان در کنار مردم حضور دارد و خدمات خود را ارائه می دهد، افزود: یکی از خدمات هلال احمر قم که امسال برای اولین بار ارائه شد، برپایی موکب آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) در کربلا بود که با استقبال بالای زائران مواجه شد و انصافا خدمات پرباری در این موکب به زائران ارائه شد.

بنابر اعلام روابط عمومی جمعیت هلال احمر، وی با اشاره به ویزیت بالغ بر ۲۳ هزار زائر در این موکب افزود: امیدواریم آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) امکانات ساخت و ساز و تجهیز این موکب را فراهم کند تا در سال های آتی این جمعیت بتواند خدمات خود را با کیفیت بالاتری ارائه دهد.

وی با تاکید بر اینکه در ایام اربعین نه تنها در کربلا و مسیر نجف به کربلا بلکه در شهر قم و در مسیر جمکران نیز خدمات این جمعیت به مردم عزادار ارائه شده است، اظهار کرد: علاوه بر اعزام ۱۳۵ نیروی پزشک، امدادگر و … به کربلا، سعی کردیم حضور نیروها در داخل استان نیز در این ایام پررنگ باشد و خدمات لازم به عزاداران حسینی ارائه شود.دیدگاهها بسته شده است.