بودجه سال آینده سازمان میراث فرهنگی چشم‌گیر نیست

به گزارش عرصه، ذبیح‌الله نیکفر، نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعداد و ارقام پیش بینی شده برای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به عنوان متولی صنعت اصلی گردشگری کشورمان، اظهار کرد: بر اساس لایحه بودجه ۹۶، رقمی نزدیک به ۷۸۱ میلیارد و ۲۶۶ میلیون تومان برای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پیشنهاد شده که حدود ۱۲ درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه عرصه گردشگری به عنوان سومین صنعت پردرآمد و جذاب در دنیا محسوب شده و باید توجه جدی به این حوزه در ایران شود، افزود: متاسفانه در سال گذشته عنوان شد که بودجه این سازمان افزایش یافته ولی رقم پیش‌بینی شده به صورت ۱۰۰ درصد تخصیص نیافت و محقق نشد.

نیکفر ضمن تاکید بر اینکه افزایش حدود ۱۲ درصدی با توجه به میزان تورم در اقتصاد، رقم چشم‌گیری محسوب نمی‌شود، ادامه داد: با توجه به افزایش اندک اعتبارات، در این میان تخصیص کامل این بودجه و دچار نشدن به سرنوشت سال گذشته اعتبارات در نظر گرفته شده برای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اهمیت می‌یابد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه تخصیص مناسب بودجه‌ای برای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نظر گرفته نشده است و این مهم در حالیست که باید نگاه ویژه ای به صنعت گردشگری داشت، تصریح کرد: حتما اعضای فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری، صنایع دستی و مناطق آزاد مجلس تلاش خواهند کرد بودجه پیش بینی شده در جلسات تصویب اعتبارات افزایش یابد.

سخنگوی فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری، صنایع دستی و مناطق آزاد مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در افق ۱۴۰۴ جذب ۲۰ میلیون گردشگر در نظر گرفته شده، خاطرنشان کرد: عدم تخصیص اعتبار مناسب برای توسعه زیرساخت‌ها و برنامه‌ریزی مناسب، حتما این صنعت را دچار مشکل خواهد کرد.دیدگاهها بسته شده است.