جوایز نقدی جشنواره‌ی فیلم وحدت اسلامی اعلام شد

به گزارش عرصه به نقل از ستاد خبری جشنواره بین المللی فیلم وحدت اسلامی، در اولین دوره این جشنواره یک میلیارد و یکصدوشصت میلیون ریال (صد و شانزده میلیون تومان) جایزه نقدی به برگزیدگان این جشنواره اهدا می‌شود.

در اولین دوره این جشنواره در بخش سینمای ملی و در مسابقه فیلم‌های کوتاه و نیمه بلند، تندیس جشنواره به همراه جایزه نقدی به بهترین فیلمنامه،بهترین دستاورد فنی،بهترین فیلم، بهترین کارگردانی پویانمایی و بهترین کارگرانی داستانی اهدا می‌شود.

همچنین در بخش مسابقه فیلم‌های مستند ۵ تندیس به همراه جایزه نقدی به بهترین کارگردانی مستند بلند، مستند کوتاه و نیمه بلند، بهترین دستاورد فنی، بهترین تحقیق ویژوهش و جایزه ویژه هیات داوران اهدا می‌شود.

در بخش مسابقه فیلم‌های بلند نیز ۶ تندیس به همراه جایزه نقدی به بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر نقش اول مرد، بهترین بازیگر نقش او زن، بهترین دستاورد فنی و بهترین فیلمنامه اهدا می‌شود.

جشنواره فیلم وحدت اسلامی در بخش بین‌الملل و در مسابقه کوتاه و نیمه بلند ۴ تندیس به همراه جایزه نقدی را به بهترین فیلمنامه، بهترین کارگردانی داستانی ، بهترین کارگردانی پویانمایی و بهترین کارگردانی نماهنگ اهدا می‌کند.

در بخش فیلم‌های بلند داستانی ۴ تندیس به همراه جوایز نقدی به بهترین فیلمنامه، بهترین دستاورد فنی، بهترین کارگردانی و بهترین فیلم اهدا می‌شود.

همچنین در بخش ویژه مستند و اسلام ستیزی ۵ تندیس به همراه جوایز نقدی به بهترین پژوهش، بهترین کارگردانی مستند کوتاه و نیمه بلند، بهترین کارگردانی مستند بلند ، بهترین فیلم اهدا می‌شود.

همچنین جایزه بهترین فیلم مستند با موضوع اسلام ستیزی به عنوان شیخ نمر در این بخش اهدا می‌شود.

اولین جشنواره بین المللی فیلم وحدت اسلامی توسط مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ۲۵ الی ۲۷ آذرماه همزمان با هفته وحدت به دبیری هاشم میرزاخانی در تهران برگزار می‌شود.دیدگاهها بسته شده است.