پیگیری احوال ولی‌الله شیراندامی توسط موسسه پیشکسوتان هنرمند

عباس عظیمی ادامه داد: موسسه نوپای هنرمندان پیشکسوت که اینجانب مسئولیت‌اش را برعهده دارم، با تمامی محدودیت‌های اداری و مالی و نیز تعداد اعضای تحت پوشش خود که بالغ بر ۶۶۰ نفر از هنرمندان صاحب‌نام و پیشکسوت در سراسر ایران اسلامی است، مجدانه تلاش می‌کند تا هیچ هنرمندی را نادیده نگیرد و تا حد امکان مشکلات آنان را حل کند.

وی در عین حال خاطرنشان کرد: البته انکار نمی‌کنیم که بضاعت ما اندک و محدود بوده و آنچنان که باید و شاید قادر به ارایه خدمات شایسته، در شان و مورد نیاز هنرمندان عزیز نیستیم اما هر چه که در توان داریم در طبق اخلاص گذاشته و تقدیم می‌کنیم.

عظیمی در پیگیری خبرنگار عرصه درباره اینکه ولی‌الله شیراندامی اخیرا گله‌ای داشته است که هیچکس در بستر بیماری حال او را نپرسیده است، پاسخ داد: شرایط جسمی و روحی ایشان امری کاملا قابل درک است و ما هم هرگونه پیگیری در این زمینه را مبنا و وظیفه خود می‌دانیم. تنها خواسته‌ی ایشان را هم از این موسسه که چاپ کتابشان بود جامه عمل پوشاندیم  و به‌عنوان برگ سبزی تقدیم ایشان شد.

مدیر عامل موسسه پیشکسوتان هنرمند افزود: موسسه طبق روال، کتاب ایشان را چاپ کرد که در اردیبهشت سال جاری هم در هتل انقلاب با حضور وزیر وقت فرهنگ و ارشاد اسلامی و آقایان مسجدجامعی و دکتر کواکبیان و جمعی از هنرمندان، رونمایی آن برگزار شد.

عظیمی همچنین یادآور شد: شخصا در دو مقطع زمانی و در دو بیمارستان به عیادت آقای شیراندامی رفتم و پیگیری‌های لازم را درباره‌ی مراحل درمان ایشان داشتیم. همچنین از طریق دفتر وزیر محترم وزارت بهداشت و درمان سفارش‌های لازم در مقاطع مختلف بستری شدن  در بیمارستان‌ها را صورت دادیم و دریک مقطع زمانی دیگر به اتفاق معاون هنری وزارت ارشاد به منزل استاد رفتیم و از ایشان عیادت کردیم.

مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت در بخش دیگری از این گفت‌وگو خاطرنشان کرد: این موسسه ۶۶۰ عضو دارد که هر روز هم به تعداد آنها اضافه می‌شود و باید به نیازهای برخی از این عزیزان هم توجه شود. اگر تمام برنامه‌ها و فعالیت‌های موسسه را هم برای حداقل یک بار بازدید، عیادت و احوالپرسی از اساتید هنرمند تعطیل کنیم فقط ۲ سال زمان خواهد برد؛ بنابراین شایسته و مطلوب است که هنرمندانی که در شرایطی خاص قرار می‌گیرند، یا توسط خودشان یا از طریق خانواده بزرگوارشان  و حتی دوستان یا سایر هنرمندان، مراتب را به اطلاع موسسه برسانند، آن‌گاه موسسه با توجه به امکانات  و بضاعتی که در اختیار دارد، سعی می‌کند یاری‌رسان باشد.

عظیمی در عین حال از اهالی رسانه هم خواست که اگر هنرمندی دچار بیماری و مشکلات است،به موسسه اطلاع بدهند.

او در پایان تاکید کرد:همه هنرمندان پیشکسوت، اعتبار و هویت فرهنگ و هنر ایران‌زمین هستند و قطعا همه ما در قبال تکریم و حفظ حرمت این عزیزان مسئول هستیم. مؤسسه هنرمندان پیشکسوت همیشه از حضور مردم،  دوستداران و دلسوزان هنرمندان در این زمینه با اشتیاق استقبال می‌کند و امیدوار است با یاری یکدیگر نگذاریم هیچ هنرمندی در دوران کهنسالی احساس تنهایی کند یا با انتشار اخبار ناخوشایند حرمت آنان شکسته شود.این موسسه با تمام ظرفیت خود در خدمت هنرمندان پیشکسوت خواهد بود، بنده و همکارانم آرزو می‌کنیم که هر چه سریع‌تر بزرگوارانی چون استاد شیراندامی سلامتی کامل خود را بازیابند.دیدگاهها بسته شده است.