کار دشوار یاران جهانبخش برای صعود/ یونایتد و مورینیو به دنبال پیروزی

به گزارش عرصه، مرحله گروهی لیگ اروپا امشب با برگزاری دیدارهایی به پایان خواهد رسید که بازی‌های بسیار حساسی نیز برگزار خواهند شد.

گروه A

در حساس ترین دیدار این گروه، فاینورد که با ۷ امتیاز در رده سوم جدول رده بندی جای دارد در ورزشگاه خانگی خود از فنرباغچه صدرنشین پذیرایی خواهد کرد. در  دیگر دیدار این گروه منچستریونایتد که با ۹ امتیاز بعد از فنرباغچه ۱۰ امتیازی در رده دوم جدول رده بندی جای دارد باید در خانه زوریا به میدان برود. شاگردان ژوزه مورینیو که در رقابت های لیگ جزیره روزهای سختی را پشت سر می گذارند، برای صعود به دور بعد باید بتوانند در دیدار پایانی خود به پیروزی برسند.

گروه B

در حساس ترین دیدار این گروه آپوئل نیکوزیا که با ۹ امتیاز در صدر جدول رده بندی این گروه جای دارد، در ورزشگاه خانگی میزبان المپیاکوس است که با ۸ امتیاز در رده دوم قرار دارد. در دیگر دیدار این گروه یانگ بویز و آستانه که هر دو ۵ امتیازی هستند به مصاف هم خواهند رفت.

گروه C
در این گروه یک دیدار بسیار حساس برگزار خواهد شد که در دو تیم بالانشین اندرلخت و سن اتین که صعود خود را به دور بعد نهایی کردند، به مصاف هم خواهند رفت.

در دیگر دیدار این گروه ماینس نیز میزبان گابالا است. در این گروه اندرلخت با ۱۱ امتیاز در صدر قرار دارد و سن اتین هم با ۹ امتیاز در رده دوم است.

گروه D
در این گروه زنیت با ۱۵ امتیاز با اقتدار صعود خود را به عنوان تیم نخست به دور بعد نهایی کرده است. این تیم در هفته پایانی باید در هلند به مصاف آلکمار رود که این دیدار برای نماینده هلند بسیار حساس است.

آلکمار که علیرضا جهانبخش را در اختیار دارد، با ۵ امتیاز در جایگاه دوم جای دارد و اگر می خواهد به دور بعد راه پیدا کند، باید در هفته پایانی زنیت آماده را شکست بدهد. در دیگر دیدار این گروه دو تیم داندالک و مکابی که هر دو چهار امتیازی هستند به مصاف هم خواهند رفت.

گروه E
در این گروه رم با ۱۱ امتیاز در صدر جدول رده بندی جای دارد و صعود خود را به عنوان تیم نخست به دور بعد نهایی کرده است. رم در بازی پایانی خود باید در خانه آسترا که با ۷ امتیاز در رده دوم جای دارد به میدان برود.

در دیگر دیدار این گروه ویکتوریا پلژن در ورزشگاه خانگی خود از آستریا وین پذیرایی می کند.

گروه F
در این گروه دو تیم گنک و بیلبائو که ۹ امتیازی هستند و صعودشان را نیز به دور بعد نهایی کردند، در دیدار پایانی خود برای صدرنشینی خواهند جنگید.

گنک در ورزشگاه خانگی ساسولو به میدان می رود و بیلبائو هم به مصاف راپیدوین خواهد رفت.

گروه G
صدرنشین این گروه آژاکس است که با ۱۳ امتیاز صعود خود را به عنوان تیم نخست به دور بعد نهایی کرده است. این تیم هلندی در بازی پایانی خود در ورزشگاه خانگی استاندارد لیژ به میدان می رود که با ۶ امتیاز در رده دوم جای دارد.

نماینده بلژیک اگر می خواهد به دور بعد راه پیدا کند باید بتواند آژاکس را شکست بدهد. در دیگر دیدار این گروه سلتاویگو که با ۶ امتیاز و تفاضل گل کمتر نسبت به استاندارد لیژ در رده سوم جای دارد در یونان به مصاف پاناتینایکوسی می رود که هیچ شانسی برای صعود ندارد.

گروه H

در این گروه شاختار با ۱۵ امتیاز با اقتدار در صدر جدول رده بندی جای دارد و صعود خود را به عنوان تیم نخست به دور بعد نهایی کرده است. شاختار در بازی پایانی خود در خانه براگا به میدان می رود که با ۶ امتیاز در رده دوم جای دارد.

در دیگر دیدار این گروه قونیه اسپور که با یک امتیاز قعرنشین است در ورزشگاه خانگی خنت به میدان خواهد رفت.

گروه I

در این گروه شالکه با ۱۵ امتیاز صعود خود را به عنوان تیم نخست به دور بعد نهایی کرده است و در بازی پایانی خود در خانه سالزبورگ به میدان خواهد رفت. در دیگر دیدار این گروه نیس که با ۳ امتیاز در قعر جدول رده بندی جای دارد، از کراسنوداری پذیرایی می کند که با ۷ امتیاز در رده دوم است.

گروه J

در این گروه فیورنتینا با ۱۰ امتیاز در صدر جدول رده بندی جای دارد و در دیدار پایانی خود در خانه قره باغی به میدان می رود که با ۷ امتیاز در رده سوم جدول رده بندی است.

در دیگر دیدار این گروه پائوک که با ۷ امتیاز در رده دوم جای دارد در  ورزشگاه خانگی خود اسلوان لیبرک پذیرایی می کند که با ۴ امتیاز قعرنشین است.

گروه K
در این گروه اسپارتاپراگ با ۱۲ امتیاز در صدر جدول رده بندی جای دارد و در بازی پایانی خود در ورزشگاه خانگی اینتر بحران زده به میدان می رود که با ۳ امتیاز در قعر جدول رده بندی جای دارد و هیچ شانسی برای صعود ندارد.

دیگر دیدار این گروه بسیار حساس است چراکه دو تیم ۷ امتیازی هاپوئل و ساوتهمپتون به مصاف هم خواهند رفت و این دیدار به میزبانی هاپوئل برگزار خواهد شد.

گروه L

در نهایت نوبت به گروه پایانی می رسد. در این گروه رقابت بسیار حساس است زیرا هر چهار تیم شانس صعود به دور بعد را دارند. ویارئال که با ۶ امتیاز در رده دوم جدول رده بندی جای دارد در ورزشگاه خانگی خود از استوا بخارست پذیرایی می کند که این تیم هم با ۶ امتیاز و تفاضل گل کمتر در رده چهارم است.

در دیگر دیدار این گروه عثمانلی اسپور که با ۷ امتیاز در صدر جدول رده بندی است از زوریخ ۶ امتیازی پذیرایی خواهد کرد.دیدگاهها بسته شده است.