واکنش «ترامپ» به ادعای سیا در مورد نقش روسیه در انتخابات آمریکا


رئیس جمهور جدید آمریکا به گزارش اخیر سازمان جاسوسی این کشور در مورد تاثیر روسیه در نتیجه انتخابات ریاست جمهوری کشورش واکنش نشان داد.

به گزارش عرصه به نقل از سی ان ان، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری منتخب آمریکا از گزارش سازمان سیا در مورد نقش روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا انتقاد کرد.

این انتقاد ترامپ در واکنش به گزارش سازمان سیا ایراد شده است. «واشنگتن پست» روز گذشته در گزارشی مدعی شد که سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) به این نتیجه رسیده است که روسیه در فرآیند انتخاباتی سال ۲۰۱۶ مداخله کرده تا به این ترتیب نه تنها ضریب اطمینان سیستم الکترال آمریکا را زیر سوال ببرد، بلکه به دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان در رقابت ریاست جمهوری برای فتح کاخ سفید کمک کند.

به ادعای واشنگتن پست، نهادهای اطلاعاتی آمریکا موفق به شناسایی افرادی شده اند که رد پای به جا مانده از آنها به دولت مسکو ختم می شود. این افراد شمار زیادی از رایانامه های هک شده کمیته ملی حزب دموکرات و برخی از چهره های سرشناس این حزب از جمله رئیس ستاد انتخاباتی «هیلاری کلینتون» نامزد بازنده دموکرات ها در رقابت ریاست جمهوری را در اختیار سایت افشاگر «ویکی لیکس» قرار داده اند.

تیم رئیس جمهوری جدید آمریکا نیز در همین رابطه  با انتشار بیانیه ای گزارش ادعایی درباره دخالت روسیه در انتخابات و کمک مسکو به ترامپ را رد کرد.

در بیانیه تیم ترامپ آمده است: انتخابات، مدتی قبل تمام شده و در آن شاهد بزرگترین پیروزی ها در آرای الکترال در تاریخ آمریکا بودیم. زمان آن فرا رسیده که به جلو برویم.

این بیانیه در حالی منتشر شده که «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا، دستور بررسی کامل ادعاها در خصوص دخالت روسیه در انتخابات آمریکا را صادر کرده است.

تیم ترامپ همچنین سیا را به خاطر اشتباه درباره سلاحهای کشتار جمعی عراق در سال ۲۰۰۳ مورد انتقاد قرار داده و در بیانیه خود آورده است: افرادی که ادعای دخالت روسیه در انتخابات آمریکا را دارند همان کسانی هستند که گفتند صدام سلاحهای کشتار جمعی دارد.دیدگاهها بسته شده است.